Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hazamenni vagy maradni?

Hazamenni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Nos 19 eves fiu vagyok. Nyaron utaztam ki Angliaba kezdetben csak nyarimunkara rokonomekhoz. Ugy terveztem hogy egyetemre hazamegyek de, sajnos par pont hijjan lecsusztam az ahitott gazdasagi karrol. Most szerencsere van allasom es elkezdtem egy 2eves info sulit. Par napja voltam otthon szuloknel baratnonel, baratoknal.Valami hihetetlen jóvolt. Most visszaterve valami elkepeszto honvagyam van. Minden hianyzik, baratnom szuleim mindenki.Valahogy azt erzem hogy 19 evesen, nekem nem ezt kell csinaljam hogy tanulok es dolgozok. Most ugyerzem hogy tavasszal haza megyek ujraerettsegizek es ujrafelveteliznek. Emelett egy nyelvizsgat is raknek. Rengetegen mondjak hogy kulfoldon jobb, de ha ki se probaltam az itthoni eletet akkor nem tudom eldonteni.

Lehetseges hogy nehezebben fogok elni, de legalabb boldogan. Szoval szerintetek ez az eros honvagy atmeneti vagy szerintetek is megkene probaljam otthon



2014. szept. 23. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
maradj kint.
2014. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen töltenék kint 1-2 évet, de alapvetően itthon szeretnék boldogulni. Nehezebb? És akkor mi van?

Szerintem csak te tudod eldönteni, hogy neked mi a fontosabb.

2014. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most énis azt érzem hogy otthon szeretném megpróbálni. Azért csak "otthon lennék" és nem egy idegenbe könrnyezetben.Bármilyen jól beszélem az angolt azért mégsem ugyanaz mintha a saját anyanyelveden kommunikálnál, és mivel megse próbáltam itthon boldogulni ezért nemtudthatom hogy milesz.
2014. szept. 23. 11:23
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
A honvágy sose múlik el. Könnyeb kint? Család barátok barátnő nélkül? Sose lesz olyan mint itthon! 24 évesen mentem ki és majdnem minden ismerősöm körülbelül ilyen korban. Mindenki hazajött! Nem igaz hogy kint könnyebb! Az hogy többet keresel esetleg, csak egy szempont! Ha itthon szerzel egy jó diplomát simán kereshet itthon is 3-400e Ft fölött is. Rengeteg példát tudnék írni erről, mindegyikük hazajött és a jó diplomájukkal és már biztos nyelvtudásukkal nagyon keresettek. Akármennyit maradsz kint, nem lesz olyan a "beágyazottságod" mint itt ahol szocializálódtál és barátságokat kötöttél.
2014. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Mé annyit az előző válaszomhoz, hogy amikor 24 évesen kimentem másfél évet töltöttem kint, fel tudtam mérni, hogy megéri-e maradni. Ha valakinek itthon amúgy lenne egy kiegyensúlyozott élete, mert olyan a családi háttere és van annyi barátja stb, akkor nem éri meg mindent eldobni csak a fizetés miatt, mert ha szorgalmas vagy és tanulsz itt is lehet nagyon jólélni. Amúgy meg fizetésen túl más szempontok is vannak, Economist tegnapi száma csak egy pl, Budapestet élhetőbbnek sosrolták be mint pl Londont és ezzel egyet is tudok érteni, saját tapasztalatok alapján.
2014. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves 4 illetve 5os valaszolo. Koszonom hogy mindenzt leirtad. Sokat segitett. Azt fogom tervezni hogy ameddig lehet kint maradok tanulom az angolt illetve, penzt gyuytok es tavasszal nevigagok.

Meg hasonlo erveket ellenerveket szivesen meghallgatok.

2014. szept. 23. 12:10
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha szabad megkerdeznem kedves 4es valaszol te hol eltel? Illetve nembantad meg hogy hazayottel? En ugy gondolom hogy 19evesen meg nem nagyon banhatom, mivel szinte most nyilnak meg a lehetosegeim kapui.
2014. szept. 23. 12:31
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

A fiam 2x fél évet volt kint,messze délen(Isle of Wight)

Azt mondta,ha csak nem égető,soha többé! Négy oka van:

Messze van...nem "nekünk" való az az időjárás...bunkók az angolok...már a kinti magyarok is.


Ímmár 3. éve él Bécsben,minden tekintetben közel áll hozzá,hogy "megtalálja a számítását"...a fősulit is ott képzeli el.

2014. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Hangsúlyozom-(nem leszek népszerű)- mi ál.iskolás kora óta úgy próbáltuk nevelni,hogy "kint" képzelje el az életét.
2014. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mennyi idos volt a fiad?
2014. szept. 23. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!