Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jó dolog Budapesten élni és...

Jó dolog Budapesten élni és ott dolgozni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

és ez miért is családi kapcsolatok kategóriás kérdés?

Egyébként jó olyan szempontból hogy itt van munka, minden közelebb van, nem kell órákat utazni reggel-este ha dolgozni megy az ember. Persze nem mindegy a város melyik részén lakik az ember és milyenek az igényei. Ha se kutyád se macskád nyilván elvagy egy fél szobában is, de ha gyereket nevelnél arra már jobb a kertes, tágasabb lakás. De mondom, ez élethelyzettől és igénytől (meg lehetőségtől) függ.

2014. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem jó. Csak az esetek nagy részében arra kényszerülünk, hogy felköltözzünk és itt éljünk.


A cégek valahogy Pesten akarnak lenni, holott pl az én cégem is simán lehetne bárhol, vagy akár távmunkában is lehetnék. Utálom a várost, az embereket. A magasabb fizetésem el is megy a magasabb lakbérre, lehet hogy sok a szórakozási lehetőség, de a rengeteg utazás miatt időm semmi. Amennyit én járok szórakozni, annyit bárhol lehet..

2014. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évig csináltam, belvárosi félszoba és szoba, pesterzsébeti családi ház, budai lakótelepi szoba, budai zöldövezeti családi ház, volt minden. Az utolsó már szép helyen volt, de azzal együtt nem volt az igazi.

Nekem túl nagy város, de pl. Fehérvár is az.

Gyermekkoromat egy 30 ezres városban töltöttem (lakásban, sem azt, sem a várost nem szerettem), nyaranta, hétvégenként egy nagy faluban (odavoltam érte), laktam már kis faluban, most pedig 2 falu közt leledzem egy dűlőben. Na, itt jó :)


Emberfüggő, természetesen, illetve Budapesten is sokféle helyen lehet lakni és dolgozni. Én nem szeretem a zsúfoltságot s amit nem szeretek, azt nem szokom meg. 25 év alatt nem szoktam meg, hogy lakásban lakom...

2014. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én itt születtem, itt élek, itt dolgozom.

Szeretem.

Fura,hogy akik csak néhány évet élnek itt, azok nem találják emberinek, pedig itt is ugyanúgy megy az élet mint más városokban, csak több a lehetőség a kultúrára, sportra, egyébre.

Itt is ismeri az ember a sarki boltost, és viszont. Ismeri az órás bácsit kicsit odébb, akihez még a szülei is hordták az óráikat sok, sok évvel ezelőtt. De könnyen talál olyan kávézót, bisztrót is, ahol finom, jó minőségű ételt kaphat ebédre megfizethető áron.

Vannak strandok, uszodák, gyógyfürdők, lehet kirándulni a környező hegyekben, és szinte nincs olyan sportág, amit ne lehetne űzni.

Kicsit jobbak a fizetések, mint vidéken, és talán a munkalehetőség is több.


Persze vannak rossz dolgok is, de azokról most nem szeretnék írni.


Szeretem Budapestet.

2014. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:

Jó itt. Mondjuk én sem éltem máshol.

De laktam ideiglenesen kisvárosban, az is szép volt.

Ízlés dolga.

2014. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

ott nõttem fel és felnõtt életem elsõ 10 évét is ott töltöttem, gyûlöltem minden egyes percét. Melót lehet találni, el lehet éldegélni, de hacsak nincs valami jólmenõ diplomád, akkor szinte csak a vendéglátás, vagy a 3 mûszak vár... folyamatos zaj, szmog( fõleg télen), hugyszag minden eldugott helyen, és minden utcán a lábad elé kell nézned, mert szarba lèpsz... és még szerencséd van, ha egy kutya tette oda, nem egy csöves... amikkel dugig van minden + cigók...

5 éve költöztem ki vidékre, ahol "nincs munka" õstermelõ lettem, boldog vagyok, és 5* annyi pénzem van...

2014. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én nem szeretem, mondjuk munkát csak itt találtam ... De hála istennek ritkán kell bemennem a nagyvárosba. Így egészen tűrhető. :-)
2014. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21:46 vagyok, még eszembejutott, középsuliba jártam, busz-metró-busz, dolgozni jártam, busz-metró-busz-másik busz...
2014. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6: Ismerem ezeket, de amikor budai zöldövezetben laktam pont a hegytetőn, remek kilátással, a szomszédos dombon kökörcsinek, mondjuk az utcában hamis kóbor kutyák, a munkahelyem is Budán volt, egész jó helyen s csodás környezetben tudtam munkába járni gyalog... Na, az nem volt rossz. Viszont akkor sem tudtam volna csóró kis programozóként összehozni egy saját házat sosem. S itt a Bakonyban mégis jobb.

A főváros nyújtotta lehetőségeket szinte sosem használtam ki, dolgoztam, aludtam, a hegyekben mászkáltam... Én ilyen. Sokkal szívesebben utazom fel motorral, ha kell valami speciális...

2014. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!