Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok!...

Külföldön élő magyarok! Hogyan, mikor mentetek ki, hogy éltek most?

Figyelt kérdés

Miért mentetek ki?

Nehéz volt elkezdeni?

Mikor jöttetek "egyenesbe"?

Most hogy éltek?



2014. okt. 24. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

- Azert mert kaptam egy visszautasithatatlan ajanlatot

- Nem

- Mindig is egyenesben voltunk, elsosorban nem anyagi okai voltak annak hogy kijottunk.

- jol.

2014. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkát kerestem, s ide vettek fel.

Nem, mivel ugye, munkára jöttem, szerződés megvolt, minden intézve, szállás, NI interjú, stb.

Kb négy év után, akkor lett saját lakásom.

2014. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem talaltam munkat,es nem Volt penzem. Nagyon-nagyon nehez Volt. Kb.1ev kellett mindent megszokni,es"egyenesbe"jönni. Nagyon-nagyon jol,nem mennek vissza :)
2014. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

3 éve, elegem, volt az itteni emberekből, meg hogy nem jutottam egyről a kettőre, valamint nem bírtam nézni ahogy Orbán tönkreteszi a hazám. 18 éves fejemmel feladtam itthon mindent, irány Hollandia.


Igen, eléggé. Egy másfél szobás alkásban laktam egy elég lepattan bevándorlónegyedben. Kellett a kocsi a melóhoz, szóval megvettem a legolcsóbb még guruló roncsot, aztán ha lerohadt alattam, jött a másik.

De már ekkor tudtam félrerakni.

Aztán jókor voltam és agyaltam ki jókat jó helyeken, szóval egyre jobb és jobban fizető melóim lettek. 1 év múlva már egy jó környéken tudtam egy jó lakást bérelni, és teljesen új bútorokkal berendezni.

Másfél év után már tudtam venni egy pár éves Skodát, 2 év után pedig megismerkedtem egy lánnyal, akinek mint utólag kiderült, magyar az édesanyja.

Aztán összeköltöztünk, és Tilburgban, Jan Van Tinbergenlaan lakónegyedben bérelünk egy házat.


Úgy képzeld/képzeljétek el mint a filmekben.

Az összes szomszéd ismeri és szereti egymást, összejárunk szülinap, névnap, de akár hétvége alkalmából is. Bármit rábízhatsz bármelyik szomszédra, akár odaadhatod a kulcsot, hogy figyeljen a házra, vagy hogy etesse meg a halakat, stb., betartja. Persze azért illik viszonozni is, sütivel vagy bármi egyébbel, de nem várják el. Mint egy kis család. Karácsonykor pedig az egész városrész úszik a fényárban.


Itt egy kép, a kedvencem: [link]


Emellett még tudunk félretenni is, nem keveset. És most vettünk egy új autót, egy 3-as BMW-t. Persze lízingre, de az a havi 1200 euró, amit az autóra kell fizetni, a közös fizunk 1/16-od része.


Szóval én megtaláltam a számításaim, nem szeretnék hazamenni, csak látogatóba.

Egyébként most nyáron voltunk, és most is itt vagyunk, ma este indulunk haza. Felavattam az új autót, meg bemutattam Anna-t a családnak. Hát amit meséltek az otthoniak, engem sokkolt hogy mi megy idehaza.

Meg ez az internetadós dolog, hát úristen..

Kitartást nektek.

Természetesen honvágyam van, és hiányzik mindenki. De még sokáig nem tudom elképzelni a jövőm itthon.

2014. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
77%
És ki mit csinál külföldön?
2014. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"az a havi 1200 euró, amit az autóra kell fizetni, a közös fizunk 1/16-od része. "


Arra mondjuk kivancsi lennek hogy mit dolgoztol huszonevesen havi 20e euro nettoert :)

2014. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A KÖZÖS fizunk.

Én informatikus vagyok egy építőipari és egy könyvelő cégnél, a barátnőm pedig kertész.

Nem titok.

Most pefig arra gyűjtök hogy egy webshopot beindítsak.

2014. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Basszus, most nézem mit írtam, elnézést! Na nagy matekos, nem csalódtam magamban..

Akkor leírom.

Én kb. 8 000 eurót keresek tisztán, de úgy hogy 2 helyen dolgozom rendszergazdaként, plusz a saját okosságom, grafikai, videovágásos, effektes dolgok.

De ez volt úgy is hogy csak 4 000 euró volt, meg volt már 15 000 is.

Barátnőm pedig 2 000-et.

Az a rendszer hogy akkor az én fizumból megy minden kifizetés (kocsi leasing, albérlet, rezsi, egyebek) az övét részben/egészben félrerakjuk, a többi pedig zsebpénz, szóval abból tankolok, ruházkodunk, eszünk, veszünk mindent, el is megy.

2014. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Na igy mar realisabb :)
2014. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
77%

- Mert biztos megélhetést akartam

- Nem volt nehéz

- 5 hónappal az ideérkezés utàn màr egyenesbe voltam

- Nagyon jól

2014. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!