Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen olaszországban élni,...

Milyen olaszországban élni, dolgozni, lakni stb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olaszországban gondolkozunk báttyámmal, nagyon szeretnénk ki menmi dolgozni, most jelenleg németországban vagyunk. Sok jót olvastam róla. Igazábol nyelvtudásunk nem igazán van, de ide is szinte ugy jöttünk ki, és sok ránk ragadt. Várom a válaszokat. Előre is köszönöm!

2014. okt. 27. 17:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Mi is laktunk ott....nagy a pusztulat es a prostikon kivul en munka lehetoseget nem lattam....ferjem elhelyezkedet ott egy gyors etterembe de elso fuzetes utan jottunk is Angliaba mivel megszakadtunk a nevetestol a fuzetes miatt. :((
2014. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Hogy ha sok jot olvastal rola akkor szerintem vagjatok bele de nem fogtok sokaig ott lenni....
2014. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Annyira rossz? :O angiában is gondolkoztunk mi. Azt mondod első jobban járnánk?
2014. okt. 27. 18:05
 4/13 anonim válasza:
Szia! Nekem az unokatesóm és a párja kint élnek Angliában, és mondták, hogy vannak olasz barátaik és ők mondták hogy olaszban szinte ugyanolyan rossz a helyzet mint Mo.-n. Bár ezt személyesen én nem tudom, de azért gondoltam megosztom ezt az információt. Én a helyedben Angliába mennék, de ezt te, vagyis ti tudjátok! :)
2014. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy londonban gondolkozunk vagy peterborought. Szerintetek?
2014. okt. 27. 19:52
 6/13 anonim válasza:
100%

Olaszországban élek - a férjem olasz - 5 éve. És megmondom, hogy ami otthonról romantikus, laza, napfényes, azaz olasz az itt egy idő után ELVISELHETETLEN.


A helyzet rossz, és az elmúlt 5 évben csak romlott. Tudom, a kérdés, akkor kiért maradok? Háááááááááááát.... épp most gondolkodunk az ország elhagyásán, és csak nyaralni jövünk vissza. Persze ezt sajnálom, mert az ország tényleg gyönyörű, de teljességgel élhetetlen.


Mielőtt döntenél ajánlom olvasgatásra a következő blogot, amit egy Firenzében élő fiatal, agilis, több nyelven beszélő magyar lány ír, aki szintén a párja miatt jött:

[link]


Érdemes a hozzászólásokba is beleolvasni, láthatod mások tapasztalatát, gondjait. Nem mondom, hogy mindig könnyű olvasmány, de hidd el, nagyon hasznos!


Ha van kérdés, privátban szívesen válaszolok.

2014. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvéremék Angliában vannak, de nagyon gyorsan otthagyták Londont. Élhetetlen város,tele arabokkal, feketékkel, első este ki akarták rabolni.

Sikerült eljutniuk Walesbe, ott letelepedtek. Nyitottak egy kisvendéglőt, illetve unokatesóm informatikus, otthonról dolgozik.Nyelvtudással mentek ki, ha nem tudod a nyelvet, legfeljebb feketékkel, arabokkal együtt csehókban mosogathatsz, más munkát nem kapsz. A feketemunkát szigorúan ellenőrzik. És OTT SINCS KOLBÁSZBÓL A KERÍTÉS, INGYEN NINCS SEMMI.

2014. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
72%
Olaszországban minden mediterrán hangulatú!!!! :D
2014. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Kedves 8-as,


kivéve Alto-Adige-t, a Stelvio hágót, Livigno-t, Sud-Tirolt és még nagyon sokáig folytathatnám.


Sok minden mediterrán hangulatú, de nem minden.....

2014. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg a bevándorló, azok olyanok, mint a hazai barnák. Utcai rablás mindennapos.
2014. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!