Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vidéki ismerőseim miért nem...

Vidéki ismerőseim miért nem értik meg, hogy Bp-en már árakban kell gondolkodni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást ( panelt ) és sok vidéki ismerősöm kezdett el fröcsögni, hogy a panel mekkora sz@r, a kertes ház mennyivel jobb...stb.

Pedig full extrás panelt vettünk, egyedi elrendezésű, amerikai konyha +étkező+nappali+ 2 egész szoba + gardrób is. 10. emeleten van, 4 éve itt élünk egyébként, csak nem tulajként, így tisztában voltunk vele, mire lehet számítani. Nyilván nincs kert, de a környék jó, biztonságos, a szomszédok kulturált emberek, és lehet azért, mert 10. emeleten vagyunk, de az égvilágon nem hallunk senkit és semmit.


Mégis folyton jön a fröcsögés a vidéki ismerősöktől, hogy ez csak egy panel. Ja, csak mucsaröcsögén lehet kapni kertes házat 2 millióért is, és a kutya se veszi meg, itt meg ez a panel is 16 milliót ér kb. Nem fogják fel, hogy Budapesten nem lehet ennyiért jó kertes házat venni, vagy csak olyat, amit további 3-4 millió felújítani, annyi pénzünk meg még nincs. Talán 5-10 év múlva lecserélnénk mi is ezt egy kisebb családi házra, ha tudunk gyűjteni hozzá.


De másban is teljesen értetlenek, mikor mondom, hogy azért itt drágább az élet, mint ott, az ingatlanárakat pedig inkább össze se hasonlítsuk, mert nem fogják fel, hogy az ő falusi házukért itt nem kapnának semmit, max a hős utcában egy putrit.



2014. okt. 27. 18:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jav: más árakban
2014. okt. 27. 18:49
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Én megmondanám nekik, hogy ha ennyire nem tetszik nekik, vegyek nekem egy kertes házat (:
2014. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
De cuki vagy. Biztos a lekezelő stílusodat próbálják kompenzálni az az csak egy panel beszólással. Mert különben miért is érdekelné bárkit is, hogy ti hol éltek, ha ez nektek jó.
2014. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
ok, es most vegyel be egy nyugtatot.Szia puszi
2014. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Ám most tényleg mit vársz tőlünk?? Mondjuk azt, hogy de fain gyerek vagy, hogy panel lakást vettél, ráadásul a tizediken? Ha a munkád ide köt, ha nem zavar, hogy az utolsó emeleten laksz, érezd jól magad a fővárosban:D
2014. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Én Pest vonzáskörzetében vettem kertes házat, napi szinten járok Pestre. 6,5 millió volt a vételár, kb 3 millió lesz az átépítés (saját igény szerint)...

És áruld már el, miben drágább az élet Pesten??? Mert szerintem olcsóbb, mint vidék...

2014. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
pl közlekedésben sokkal drágább. Vidéki ismerőseim akik non stop autóval járnak mindenhová sokkal kevesebbet költenek benzinre, mi a hülye dugók araszolások miatt és a nagyobb távolságok miatt is többet költünk üzemanyagra, és mellette általában kiadunk vagy bérletre vagy jegytömbre is, mert buliból, belvárosból nem lehet csak úgy hazasétálni, vezetni meg alkohol fogyasztásakor sosem vezetünk, ilyenkor általában taxi vagy bkv. marad. Plusz vidéki ismerőseim ( tudom, nem minden vidéki gazdálkodik, de én kifejezettem ezen ismerőseimre gondolok )tartanak állatokat, vannak gyümölcsfáik, veteményeskertjük, szomszédtól fűnyírásért cserébe mindig kapnak a disznóvágásokból rengeteg húst, plusz vágott virágra sem költenek soha...stb. Meg hát gondoljunk csak abba bele, hogy náluk egy üveg sör kb 200-250 Ft, itt meg kb 600, de min 360. Éttermek is drágábbak, a koncertek is, mint arrafelé. lyenekre gondoltam, mikor azt írtam, itt drágább az élet. És nem nézem le egyáltalán a vidéket, a falvakban élő embereket, egyedül az bosszant, hogy ezek a rosszindulatú ismerőseim minden egyes mondatukkal próbálják befeketíteni a lakás miatti nagy örömöt, és csak azt szajkózzák, hogy bezzeg ők kertes házban élnek.
2014. okt. 27. 19:31
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

A benzin olcsóbb. Tehát km-re lebontva olcsóbb itt autózni...

Ruhát, elektronikai cikkeket, könyvet... stb sokkal olcsóbban veszel, a sok konkurencia miatt. A választék sokkal nagyobb. Étterembe nem kötelező járni,de vannak Pesten is olcsók, a drágábbak pedig jobb minőségűek.

Disznóvágás, és gyümölcsfa sincs minden vidékinek... Sőt! Az csak egy kis réteg a "vidékiek" között. Azért ennyire nem kell általánosítani!

2014. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

A tömegközlekedés nem drágább, senki se kötelez arra, hogy legyen autód, én teljesen elvagyok Bp.-n kocsi nélkül...

Vidéken tartanak állatot-->azt hiszed az nem kerül pénzbe? Etetni, itatni kell, helyet biztosítani...

Szüleimnél vidéken is úgy van disznóvágás, hogy MEGVESZED a húst tőlük, nem lenyírod a füvet, oszt kapsz egy fél disznót.

vágott virág--> föld, locsolás, táp...az pénz

"egy üveg sör kb 200-250 Ft, itt meg kb 600, de min 360. " -Bp.-en is vannak olcsóbb helyek, és nem késdobálok

Koncertek-->attól függ ki lép fel, persze Bp.-re jönnek a nagy zenekarok jó, hog drágább

2014. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

már írtam, hogy nem minden vidékiről írok, csak ezen ismerőseimről.

Szüleim is vidéken élnek és csak egy kutyájuk van, igaz, ők városban kertvárosi részen élnek, ott nem is szokás haszonállatokat tartani, de én nem is a vidékiek életéről írtam most, hanem azokról, akik szapulták a mi lakásunkat. Nyilván egy dakotalakta faluban nem nehéz 1,5 misiért házat venni, ahogyan ők tették, én egy rossz szót sem szóltam rá, de ők cserébe azonnal elkeztek rosszindulatúskodni, ezért is húztam fel magam. Mi is vehettünk volna hatalmas házat az isten háza mögött röhejes összegért a cigók szomszédságában, csak nekünk az nem kéne. Elhiszem, hogy nekik mg a városi élet nem jön be, de ha mi nem szóltunk semmit az ő választásukra, igazán megtehették volna, hogy megtartják maguknak a véleményüket, hogy ne vegyék el a kedvünket..

2014. okt. 27. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!