Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Darázsfészek a padláson?

Darázsfészek a padláson?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a családi házunk padlásán az egyik sarokban darázsfészek van (viszonylag nagy, 30cmX15cm lehet kb)a faszerkezeten. Nyáron sok darázs volt a ház körül, láttam is hogy a cserép alá és minden kis lyukba másztak be. Mit tudok vele tenni most? Mivel most úgyis meg vannak lassúlva, talán könnyebben ki is írthatom őket, csak nem tudom mivel. Meggyújtani nem szeretném, mert a tetőszerkezet könnyen lángra kaphat.
2014. nov. 25. 23:23
 1/7 anonim válasza:
Hívjál szakembert
2014. nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
Ha biztonságosan hozzáférsz, reggel, mikor még hideg van, vigyél fel egy nejlonzacskót. Határozott, gyors mozdulattal húzd rá a fészekre, tépd le a fészket a helyéről, és fogd össze a zacskó száját. Ezután így zacskóstól dobd tűzbe.
2014. nov. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is rengeteg darázsfészek van.Amikor a darazsak meg vannak dermedve akkor leszedheted a darázsfészket.Tudom zavaró a darázsfészek ám ahol ezek a lények vannak ott legyek is és más rovarok is. Lehet kapni darázsfagyasztó sprayet ha nagyon elszaporodnának a padlásodon.
2014. nov. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én wape párologtatóból tettem fel 3-at a fészek alá, pár nap mulva le tudtam szedni a "nejlonzacskós" módszerrel
2014. nov. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik kimondottan darázsirtó spray, azzal egy méterről is leszeded a darazsat nem tud megcsípni. Ugyanilyen hatást lehet elérni féktisztító spray-vel is.


Azt azért ne feledd, hogy abban a fészekben nem a kifejlett darazsak vannak, csak az ivadékok. A felnőtt darazsak ha nem ülnek a fészken, akkor vagy elmentek, vagy máshol bújtak el.

2014. nov. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vannak is a fészekben darazsak, mert én ilyenkor már nem szoktam látni?

üreseket is szedd le, ne menjenek bele jövőre

2014. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt nem mindenkinek tűnt fel, hogy elmúlt már a nyár.

Ilyenkorra már csak néhány darázs marad, ami áttelel, tehát nem kell számítani felhőkben támadó rajokra.

Főleg, mivel a mostani hideg időben nem hogy repülni, de mászni se nagyon tudnak.

Ha nem éred fel a fészket, fogsz egy lécet, és lelököd.

Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, vegyél fel kesztyűt, úgy biztonságosan össze is tudod szedegetni a földre lepotyogókat. Teljességgel kizárt, hogy csípjenek.

2014. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!