Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » S. O. S Baxxi kondenzációs...

S. O. S Baxxi kondenzációs átfolyó rendszerű kazánnal mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sajnos pont szentestére romlott el a kazánunk,vagy a termosztátunk,nem tudom.Azonkívül most több napra el kellett utaznunk,ezért jobb híján lekapcsoltuk.

A termosztát min.17,max 20 fokra van beállítva. Van rajta nappali és éjszakai üzemmód. Ha nem vagyunk otthon, az éjszakaira van állítva,ilyenkor max 17 fokig fűti fel a lakást.HAzaérkezéskor szoktuk nappalira kapcsolni,ilyenkor pillanatok alatt 20 fokosra szokott felfűteni. A víz hőfoka 51 fokra van állítva.

Tegnapelőtt este 9-kor érkeztünk haza,és meglepő meleg volt,23 fok, a termosztát éjjeli üzemmódban,a kazán folyamatosan fűtött és a szivattyú működött. Próbáltuk nappalira állítani,ugyanaz.Próbáltuk visszaállítani a gyári beállításokat, ugyanaz.Kénytelenek voltunk a kazánt fűtő üzemmódból "0" állásba állítani,mert nem hagyta abba a fűtést.Egy nappal korábban volt pár perces áramszünet,ezt a mikro kijelzőjén vettem észre,de akkor még nem vettem észre, hogy valami baja lett volna a kazánnnak.Már korábban is volt több alkalommal áramszünet, de azt sem vettük észre a kazánnal kapcsolatban.De nem emlékszem arra sem,hogy a termosztát órája késett vagy sietett volna emiatt. Most pedig ,mikor a problémát észleltük, a termosztát 21 óra helyett 22.30-at mutatott.Mi lehet itt a baj?A kazán egyébként még csak 2 éves,eddig minden tökéletes volt.



#kazán #Baxxi
2014. dec. 25. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A Föld, keringése közben, a meggörbült tér miatt egy anomália közelébe került, így a termosztát kerülővel jött, és az újbóli találkozásig másfél órával többet utazott.

2. A termosztát kinyiffant, vagy az áramszünet, vagy egy túlfeszültség, vagy egyéb miatt.

3. A kazánnal van gond.


Legelőször talán megpróbálnám újraindítani a termosztátot. Ha nincs rajta olyan funkció, hogy gyári értékekről induljon újra, akkor lekapcsolni az automatát egy fél percre, hátha ettől jól indul el.

Ha semmi nem segít, akkor leszedni a falról, és a megfelelő két vezeték összekötésével/szétbontásával kipróbálni, hogy a kazán megfelelően reagál-e erre, azaz indul és leáll. Ha igen, akkor a termosztátot kell cserélni (a javítása nem túl egyszerű).

Vagy szerelőt hívni, akinek még jobb ötletei is lesznek.

2014. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,tényleg egyértelmű,hogy szerelőt akarok hívni,csak nehéz ezt a dolgot karácsony szenteste + a következő 2 nap,főleg,hogy nem is vagyok otthon.Különben tényleg köszönöm a tippet a termosztáttal kapcsolatban,valószínű,hogy a termosztát lehet beteg(még jó,hogy az egyik legmegbízhatóbb,ennek megfelelően az egyik legdrágább)-szerintem épp lejárt a garanciája egyébként,merthogy ez így szokott lenni.
2014. dec. 25. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!