Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz - havi mérőállás bejelenté...

Gáz - havi mérőállás bejelentés, vagy a "részszámlás elszámolási mód" a jobb?

Figyelt kérdés
Mi eddig(pár hónapja költöztünk csak ide) havonta diktáltuk,de most elfelejtettem, tehát nem diktáltam be az adott időintervallumban. Betelefonáltam,hogy 3 napos késéssel pótolhatom e,azt mondták nem,már elkészült egy becsült számla. Kérdeztem mi alapján, azt mondták az elmúlt évekből. Kb. a negyede annak,mint amire számítottunk és elgondolkodtam melyik a jobb verzió. Következő diktálási időszakban pótoljam e és akkor a köv.hónapban lesz nagy számlánk,vagy hagyjam hogy átálljon a dolog átalányra? Mert ugye a résszámlázás azt jelenti? Persze tudom,hogy akkor is kifizettetik valamikor az ehavit,de...szóval nemtudom melyik a jobb.
2010. febr. 4. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Én már évek óta az azonos összegű részszámla mellett döntöttem,az áramdíjnál is.Igaz,hogy nyáron többet fizetek,mint a fogyasztásom,de leolvasás után volt olyan év,amikor túlfizetésem volt valamennyi,de a számla sem volt magasabb,mint a havi díj.

Amíg fogyasztás alapján fizettem,akkor nyáron kevés volt a díj,de óraleolvasás után 40- 50 ezret is kellett fizetnem.A szomszédom is fogyasztás szerint fizetett év közben,most 150.000.-Ft a gázszámlája.

2010. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem jelent gondot az, hogy télen jelentős összegeket kell egyszerre befizetni, akkor egyértelműen a diktálás jobb. Mi diktálunk, így biztos, hogy annyit fizetünk, amennyit használtunk. És nem kell rettegni az érthetetlen elszámoló számláktól, hogy vajon mennyi lesz, meg miket számolnak fel, milyen áron (ha volt közben áremelés, áfaemelés, stb.)


Mi panelból költöztünk ki házba, akkor váltottunk minden szolgáltatónál diktálásra. A panelben az áram is átalányos volt, mindig jött részszámla, elszámoló számla, nagyon utáltam. Nem tudtam követni a havi fogyasztást, nem volt egyértelmű a rezsi mértéke sem.


Most excelben vezetem az óraállásokat és a számlákat, így pontosan látom, hogy melyik hónapban mennyi volt a rezsi, és a fogyasztás. Vissza kell-e fogni pl. az áramhasználatot, stb. Nem tartozunk egyik szolgálatatónak sem, minden számlánk elszámolószámla.


Apunál is átalányos a gázfizetés, minden évben horribilis összegű elszámoló jön ki évek óta még amellett, hogy fizet télen-nyáron annyit, mint mi télen. (Igaz, hogy nagyobb a ház, de akkor is!)


Én egyértelműen a diktálás mellett vagyok!

2010. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazából mivel most költöztünk,nehézséget jelent a téli nagy számlák befizetése. Ráadásul a párom a fő kereső és neki idénymunkája van,ami télen nem virágzik. A másik pedig,hogy az előző tulaj folyamatosan azt mondja,hogy neki fele annyi sem volt a számlája télnek idején mint nekünk,pedig átlagos fogyasztók vagyunk mi is mint ők. Szóval ha az átalányt az elmúlt évekből állapítják meg akkor esetleg jobban járhatunk. Persze tudtommal a végelszámolás is év végén jön...háát,még mindig nem tudom,de köszönöm a válaszokat!:)
2010. febr. 4. 09:58
 4/19 anonim ***** válasza:
Bediktálni nem lehet óraállást késve de az ügyfélszolgálathoz bemehetsz és követelheted hogy ennyi az óraállásod álítsanak ki egy elszámoló számlát, azt nem tagadhatják meg. Sokan ráfáztak már hogy hagyták a számlát aztán a végén annyi jött össze hogy nem tudták fizetni.
2010. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ja és az előző tulaj sem résszámlás volt,szóval nem tudni miből fakad a nagy különbség...


Résszámla = átalány? És az elszámoló számla hány havonta jön? Milyen időközönként jönnek ki leolvasni? Ez rendszeres?

2010. febr. 4. 10:04
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát figyu. Az, hogy előző tulajnak sokkal kevesebb volt a számlája, az több dolgoból adódhat. Egyrészt kaphatott gázártámogatást. Másrészt lehet, hogy alacsonyabb hőfokkal beérte, mint ti. Harmadrészt meg nagyon régen volt már ilyen kemény tél mint idén! Rengeteget számít ez is!


Ezetleg megoldás lehet az, hogy egyelőre maradtok az átalánynál, aztán ha beáll egyfajta rend az anyagiak terén, ha úgy érzitek, hogy az jobb lenne, bármikor át lehet állni diktálásra. (Tudom én is, hogy mennyi költséggel jár a költözés, felújítás, amikre az ember nem is gondolt, mi 2008 őszén költöztünk ide.)


Az is megoldás lehet hosszútávon, hogy diktáltok, de fűtészezonon kívül, amikor egy-két ezer forint a gáz, szigorúan és tudatosan spóroltok a fűtészszezonra.


Igazából tényleg ti tudjátok, hogy melyik lenne a jobb nektek! Mérlegeljétek azokat a szempontokat, amiket leírtunk, hátha segít a döntésben!


:)


(Második voltam)

2010. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen a részszámla az, ami kalkulált, átalányos fogyasztás. Emellé jön időnként elszámoló számla, ami a valós fogyasztáshoz képet korrigál, további befizetést kér, vagy jóváír, ha a tényleges fogyasztás kevesebb volt a kalkuláltnál.


Az elszámoló számla havonta jön. Az a fogyasztás van kiszámlázva rajta, ami gázt az előző diktálás óta elhasználtunk. Kb. évente jönnek leolvasni, ugyan úgy, mint aki átalányosan fizet. A leolvasó nem tudja, hogy te hogy fizetsz. :)


A diktálósnál minden számla elszámoló számla, tényleges fogyasztás alapján készült, tehát nincs szükség később korrekcióra, mint a részszámlázásnál, a kifizetett hónap le van tudva. :)


(Még mindig a második voltam.)

2010. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én mindig elsején diktálok, 7-10 nap, mire a számla elkészül. (Nem postán jön, mert mi gas.hu-nál vagyunk. Jön egy email, hogy elkészült a számla, én nyomtatom ki magamnak.) A lényeg, hogy diktálásnál is ugyan úgy havonta van számla.
2010. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Időnként jön elszámolószámla,tehát akkor ez nem rendszeres,sőt váratlan!? Igen egyébként akik nem költöztek még és nem kezdték nulláról,tényleg nincsenek tisztában avval mennyi mindenre megy ilyenkor pénz:) és még fog is egy darabig. Érdekes,mert a tulaj beszámolása alapján inkább ők voltak azok akik többet fogyasztottak,mint gáz mint víz terén is...

Nagyon köszönöm a válaszaid!

2010. febr. 4. 10:31
 10/19 anonim ***** válasza:

Válasszuk szét a két típust!


I. Átalányos, előző évi fogysztás alapján KALKULÁLT díjfizetés. Ekkor havonta részszámlát kapsz. És emellé kapod egy évben egyszer az éves elszámoló számlát. (Azt hiszem apu egy évben egyszer kap éves gáz elszámolót. Villanynál mi kb. 3 havonta kaptunk elszámolót még a panelban.)


II. Diktálásos díjfizetési mód. Ebben az esetben is HAVONTA jön számla, ám ez minden esetben ELSZÁMOLÓ típusú számla, mivel konkrét fogyasztás alapján és nem kalkulácó alapján készült. Pontosan emiatt nincs szükség már éves elszámolásra, mivel havonta "elszámolunk" a fogyasztással.

2010. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!