Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olyan szülők válaszát várom...

Olyan szülők válaszát várom akik vidékről költöztek fel a fővárosba 1,5 éves gyermekkel? A többit lent olvashatjátok.

Figyelt kérdés
A párom munkája miatt mennénk albérletbe. Milyen kerületeket javasoltok,mennyi az albérlet? Hogy oldottátok meg az óvodába iratást,kell előtte egy évvel foglalni? Nem tudom meddig maradnánk ezért érdekel az ovi is. Nehéz volt megszokni a fővárost? Hogy tudtatok azonosulni a légkörrel/forgalom,nyüzsgő emberek,stb./? Csak olyanok írjanak légyszíves akik azelőtt sose laktak ott. Ők tudják csak,hogy mitől tartok...
2010. febr. 7. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, én mint pesti, csak a kerületekkel kapcsolatban írnék Neked. Ez nagyban függ attól, hogy hol lesz a munkahely, mert ha órákat kell utazni, az nem túl jó. És attól is függ, hogy mit szeretnétek inkább, nyugodt környezetet, vagy azt, hogy mindent könnyen meg lehessen közelíteni (belváros).

Nyugodt, barátságos környezetnek tartom a 11. 22. és a 18. kerületeket (mindegyikben laktam már). A 11-ben nagyon jó a közlekedés is, pillanatok alatt be lehet érni a városba. Viszont egy picit drágábbak az albérletek ott, de biztosan lehet találni olcsóbbat is. Jó környék még szerintem a 12. 17. 19. is, errefelé nem laktam, csak jártam arra. Esetleg számba lehet venni a Pest környéki településeket, ott van például Szigetszentmiklós, ahonnan HÉV-vel be lehet jutni, vagy ugyanígy Szentendre, vagy Gödöllő és környéke. Szerintem ezek mind jó helyek.

Én a belvárost nem szeretem (vidéken voltam gyerek), ezért a belső kerületeket nem is tudom ajánlani (pedig most én is a 9-ben lakom). Bárhová eljutok hamar, de nagy a nyüzsgés, sok az autó, és sivárak az utcák. A 8. kerületről biztos hallottál már, szerintem oda ne menjetek, de a 9. és a 7. kerületnek is vannak gázos részei. Még egy tanács, ne költözzetek kórház közelébe, hacsak nem akartok állandóan szirénát hallani.

2010. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huhh,hát köszönöm Neked egyetlen válaszoló! Tudod én egy kicsiny városban élek a családommal a dél-alföldön,azelőtt meg falun gyerekeskedtem. Szóval fogalmam sincs a fővárosi ,,etikett"-ről. Itt hatalmas a munkanélküliség,nem tudnánk haladni semmire. Na azért nem kell tájszólásos parasztnak nézni!! Csak tartok a környéktől és a mogorva emberektől. Nagyon sokat segítettél,a kerületeket megjegyeztem és próbálunk helyezkedni. További válaszokat is várok. Vidékről felköltözöttek előnyben.
2010. febr. 9. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Remélem, jól fogjátok érezni magatokat itt!

A játszótereken lehet anyukákkal haverkodni, nagy traccsparti szokott lenni, miközben a gyerkőcök játszanak!

2010. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem mindenki olyan normális ember lesz,mint Te. Már nagyon izgulok,ugye nem fogok eltévedni,ha sétálni támad kedvem? :)
2010. febr. 9. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, amikor én gyerekként idekerültem, először eltévedtem a lakótelepen, ahol laktunk. Olyan egyformák voltak a házak. De aztán ahogy az ember tud mihez viszonyítani, pl. ott egy kisbolt, amott meg egy játszótér, akkor hamar belejön. Olyan részeken, ahol még nem jártam, ma is csak térképpel boldogulok, viszont a tömegközlekedés szerintem elég jól áttekinthető, ha az ember ismeri a fontosabb járatokat, akkor bárhová el tud jutni. A metró aluljárókban tud még érdekes lenni, ha az ember nem tudja, melyik "lyukon" menjen fel, de táblákon ott is ki van írva, hogy melyik utca van arra, és nagy térképeket is tesznek ki az ilyen helyeken.

Amúgy szerintem nem bunkók a pesti emberek, csak mivel sokan vannak, nagyobb az esélye, hogy az ember belefut egy bunkóba. :)

2010. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem bunkók szerintem se bunkók,legalábbis nem általánosítok. Csak az a tudat,hogy mindenki siet a céljafelé (pl.munkahely,otthon,stb.) ezáltal nem kímélik egymást a közlekedésben sem,ez az ijesztő. Neked is van gyereked? Hogy oldod meg a közlekedést? Mondjuk babakocsival?
2010. febr. 10. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem (remélem, hamarosan lesz), viszont babysitter vagyok/voltam. Babakocsival nem mindig egy leányálom közlekedni, de egyre több az alacsony padlós jármű, amikre könnyű felszállni. És azt tapasztalom, hogy ha gyerekről van szó, akkor az emberek nagyon segítőkészek. Még soha nem volt olyan, hogy ne adták volna át a helyet a gyereknek. Az aluljárók nehezek még a lépcsők miatt.
2010. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében OK a dolog. Először tuti csak azon a környéken szaladgálnék ami ismert számomra. Köszönöm az összes infódat.
2010. febr. 11. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!