Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden reggel arra ébredek,...

Minden reggel arra ébredek, hogy a szomszédos építkezésen flexelnek, vagy egyéb zajt okoznak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk, de mióta ideköltöztünk, pokol az életünk. Se vasárnap, se ünnepnap nem szent, minden áldott reggel az ő lármájukra kell ébredni már 6 órakor. Vagy flexelnek, vagy a betonkeverő megy, nem igaz, hogy ilyen korai órában nem találnának valami csendesebb munkát. Nyilván, amikor egyébként is dolgozni megyünk, kevésbé idegesít, de sokan azért ilyenkor még pihennének, pláne hétvégén. Szóltunk már szépen, csúnyán, semmi reakció. De a legszebb az egészben, hogy ez csak reggel van így, utána egész délelőtt a hűvösben bagóznak,kajálnak a munkások. Nagyon fel vagyok háborodva, és ÁLMOS VAGYOK!!! Mit tehetnénk?
2008. aug. 21. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:

1. Elkeseríted a munkások életét azzal, hogy bejelentést teszel. Ennek az lesz az eredménye, hogy figyelmeztetik őket, rosszabb esetben minimális bírságot szabnak ki. Az eredménye az lehet, hogy elhúzódik az építkezés, és a munkások hozzádállása sem lesz kedvezőbb...


2. Tűrsz türelmesen, hogy minél előbb végezzenek, és utána nyugtod legyen. Egy építkezés nem tart évekig.


Illetve javaslom, hogy az építkezés MŰVEZETŐJÉVEL, ne pedig a munkásokkal próbálj egyeztetni. A művezető felel a tevékenységért, az építkezésért. Telefonszámát általában megtalálod az építkezési projektet hirdető táblán - ha van ilyen.

2008. aug. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha 6 után lármáznak, akkor már nem tehetsz semmit. Este 10-től reggel 6-ig kell "csendben lenni". :(
2008. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... igen, tudom, hogy 6-tól 10-ig mindenki azt csinál, amit akar, de ez azért kibírhatatlan. Megpróbálok tényleg az építésvezetővel beszélni, jó ötlet, köszi!
2008. aug. 21. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Hattól tízig sem csinálhat mindenki azt amit akar. Az ilyen tapintatlan bunkót jól pofán kéne vágni! És ha éjszakás vagy és nappal alszol, vagy - ne adj Isten - beteg a gyereked? Kitépném a szivét. Bocs, jobb ötletem nincs.
2008. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélj az építésvezetővel..Esetleg óvatosan fenyegethetsz is hogy kihívod a nemtomkiket vagy ilyesmi..:S Mi mellettünk egy társasház épül és vagy 3 napig műanyagot égettek,szóltunk a vezetőnek és abbahagyták.
2008. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!