Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek külön...

Hány évesen költöztetek külön a szüleitektől?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először 22 évesen.
2015. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha tehettem volna akkor 18 évesen...

Ehelyett még 25 évesen is itt szopok...

Pénz kérdése nálam csak, hogy egyedül lakjak.

2015. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18 évesen külön, 23 évesen külföldre.
2015. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19 évesen :)
2015. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19
2015. febr. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20 évesen, albérletbe, mert a mostohaapám elviselhetetlen volt. Aztán 22 évesen még a fősuli alatt férjhez mentem.
2015. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyetem miatt 18 évesen, kb 21 éves korom óta tartom el magam.
2015. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

22 évesen, 90.000 Ft -ból vágtam neki az országnak ami kb. rá is ment az albérletre és kajára ezért gyorsan kellett munkát találnom, mert ha nem akkor egy hónap után mehettem volna haza (ahonnan indultam nem nagyon volt munka) szerencsére sikerült első hónapokban 4 órában dolgoznom hogy maradhassak, utána 8 órában többért, azóta is külön vagyok.


Ezt csak azok kedvéért mondom akik az anyagiakra hivatkoznak, nem kell vagyonokat gyűjteni a szerencsepróbáláshoz, csak el kell szánni magad és nekiindulni, aztán majd jön minden magától.

Nekem sem volt sem barát, sem ismerős aki támogasson, segítsen, saját erőből értem el azt amit, majdhogynem nulláról indulva a kis maszekban összegyűjtött 90.000Ft-al, amiből albérletet, vonatjegyet, helyi bérletet is fizettem...


Nem szabad a sültgalambot várni, ha el akarsz érni valamit, magad kell lépj az ügyben!

2015. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
egyébként mi az oka, hogy ilyen fiatalon elköltöztetek otthonról? (azoktól kérdezem, akik nem írták le) + mennyire volt nehéz/könnyű megszokni az új helyet, új életet?
2015. márc. 22. 23:03
 10/13 anonim válasza:
100%

Az oka?

Végeztem a sulival, meló nem nagyon van abban a megyében ahol a szüleim éltek így nem tudtam dolgozni, befizetni a lakbérbe/kajába stb. ami szörnyen kellemetlen egy normális, jóérzésű ember számára,

mármint hogy eltartott,

ráadásul szegény idősödő szülei güriznek érte amikor ő maga is megtehetné már hogy magának keresse meg a napi betevőt...

Csak ugye sokaknak kényelmesebb otthon, hogy kiszolgálják a szülők.


Én azt mondom, amíg suli van, vagy otthon laksz de igen is tisztességesen vállalod az anyagi kiadások rád eső részét (és ez nem arra vonatkozik hogy legalább már a bulizásod nem a szüleid fizetik, hanem igenis, lakásfenntartás, étkezés, ruhák etc. kiveszed a részed)

Addig nincs baj,

A baj ott kezdődik amikor otthon ülsz a sz*ggeden, a szüleid güriznek, eltartanak, te meg se meló se suli se semmi, csak élvezed a semmittevést...


Ha teheted, igen is irány melózni, és segíteni a szüleidnek, előbb vagy utóbb úgyis meg kell állj a saját lábadon, és eljön az idő amikor már te kell segítsd anyukád/apukád és nem ők téged...


Részemről ennyi.

2015. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!