Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ariston 80l-es bojlerem,...

Ariston 80l-es bojlerem, furcsa, "remegő" hangot hallat magából mikor fűti fel a vizet. Ehhez társul a bemenő hideg vizes ág finom rezonanciája is? Kérdés, mitől lehet ez, mi oldaná meg és veszélyes-e ha így viselkedik?

Figyelt kérdés
2014 augusztus óta van felszerelve a bojler nem régen vettem észre ezt a jelenséget. Nagyon hálás lennék a válaszokért. Köszönöm szépen előre is!

2015. márc. 16. 22:07
 1/5 Trafó1 ***** válasza:

Csak tippem van, bár még csak egy éves, lehet, hogy a vízkő miatt van, ha kemény a víz, előfordulhat. Nem veszélyes, nem lesz semmi káros hatása, szerintem úgy rakódott le, hogy melegítéskor valami kis üregben rezgős , ciklusos túlnyomás keletkezik, ami egyezik a hideg vizes ág rezgésszámával és az rezegteti.

Ha kitakarítod és megszűnik akkor megvan a válasz.

2015. márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fél éves bojler nem lehet vízköves.Ezt inkább a hideg viz

bekötésnél lévő szelep hibája okozhatja.

(esetleg még a biztonsági szelep is lehet )

2015. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezekből kiindulva úgy érzékelem, hogy a biztonsági szelep lesz a ludas. Gondolom nem akkora művészet lecserélni. Ismerősöm azt tanácsolta, hogy leeresztő csapos biztonsági szelepet tegyek fel.
2015. márc. 31. 05:42
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha még nem tudom kicserélni, és ez a legfőbb szempontom, kell-e tartanom tőle, hogy mit tudom én, például berobban este. Nekem ilyen rém képeim vannak, hogy bezúzza a falat.
2015. márc. 31. 05:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fog,de nem a bojlert kell cserélni hanem amint írtam a bekötést kellene megnézetni.
2015. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!