Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a mosogató 8...

Hogyan lehetne a mosogató 8 méteres lefolyócsövében a zsírdugót megszüntetni?

Figyelt kérdés
A konyhai mosogató kb. 8 méterre van az ejtőcsőtől. Elég lassan folyik le a víz. Néha megindul és akkor gyorsabb. Csőspirállt bevezetem, megforgatom. Utána szépen leszalad a víz. Utána megint megnyitom a csapot és mintha semmi sem történt volna. Vélehtően valami zsídugó lehet a csőben. Amikor a spirált kihúzom, gondolom a zsírdugó visszarendeződik. Darabos lerakódás nem igen lehet a csőben, mert lefolyószűrőt alkalmazok.

2015. márc. 24. 20:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Végül kihívtam a duguláselhárító szakembert.

Azt mondta, a vizes átmosás nem hatásos. Az a gond, hogy a mai mosógatószerek a ludasak, meg persze a nem megfelelő lejtések. A mosogatószerek képeznke egy zselés szerű lerakódást a csövek falain. Nem az ételmaradéktól dugul el a csővezeték.

Amiket az üzletekben lehet kapni kézi spirálokat, azokra azt mondta, kicsi az átmérőjük.

Elég tisztán dolgozott a mester. Amikor a spiráljával és gépével ténykedett, közben vízzel is mosatta a csővezetéket. Olyan jól megcsinálta, hogy szinte még újkorábban sem folyt le a víz ilyen jó.

Tehát a legfontosabb, a lejtéseket átvizsgálni és korrigálni.

2015. márc. 30. 21:21
 12/13 anonim ***** válasza:
3%

Igen, a legfontosabb, hogy ne magadnak csináld meg, hanem őt hívd ki :)


Ezért kár volt kérdezned, és tanácsokat kérned.

Legközelebb nyugodtan hívj szerelőt...

2015. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12. Négy napom ment rá. Tüfködtem a különböző spirálokkal. Szétszedtem, tüfködtem, visszaszereltem, vizet engedtem, majd megint előlről kezdtem. Elfolyattam egy csomó melegvizet. Legalább 3 m3-t. (kb. 1500 -ft/m3). Az eredmény változatlan. Eleinte lefolyt a víz, a végén már csak szivárgott. Kínlódás volt az egész.

Lehet, ha szerelőt hívok, akkor olcsóbban megúszom (ha már csak elfolyatot vizet nézem), nem beszélve a szerelések utáni takarítást, fertőtlenítést. Idegeskedést tegyük félre, de az sem mellékes.

Be kell ismernem, mindent nem csinálhat meg az ember. Erre sem ideje, sem felszerelésekre pénze, eszközök tárolására helye, sem gyakorlata nincs.

Ezen kár megsértődni bárkinek is.

2015. márc. 31. 01:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!