Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz vagy villanytűzhely a jobb?

Gáz vagy villanytűzhely a jobb?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Villany.

Jobban szabályozható a hőfok.

Tisztább.

Egyszerűbb használni.

Kevésbé veszélyes.

2015. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem si villany
2015. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
villany mert drága a gáz
2015. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Aha :) Drága a gáz. Szerintem meg a villamos energia drágább.


Mindkettőnek van előnye meg hátránya.


Villanyos:

- drága a tűzhely

- drága az áram

- nagyon jó elektromos hálózat kell hiszem könnyen 10-14kw is lehet a csúcsfogyasztása

+ trendi

+ nem kell gáz csövezést kiépíteni

+ nincs szénmonoxid veszély, ezért a gázosok nem akarnak mindenféle befúvót lyukat a falra

+ egyenletesebben lehet szabályozni



Gáz:

+ Olcsó a tűzhely

+ Olcsó a gáz

+ azonnal csúcsteljesítményen megy

+ amikor elzárod azonnal megszűnik a hőátadás

+ igénytelen az edényre

- Ha új kiépítés, akkor terveztetni kell

- megfelelő szellőzés kell, amit átvesznek (vagy nem)



Talán a legjobb kombináció egy elektormos tűzhely, gáz égőkkel.

De ez teljesen egyén függő. Mérlegelj, hogy melyik éri meg neked.

2015. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

"- megfelelő szellőzés kell, amit átvesznek (vagy nem) "


Szerintem nincs olyan kicsi konyha, ahol atlagos hasznalat mellett veszelyt jelenthet a termelodo szenmonoxid. Inkabb a gozokert-szagokert erdemes felszivot hasznalni szerintem.

2015. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

#5 Persze szigorúan szerinted. A tigáz teljesen másképpen látja.

Nálam januárban volt gázbekötés. És az épületgépésszel a vágattak a falra egy 15 cm átmérőjű lyukat, és egy szellőző került bele. E nélkül nem veszi át a szolgálató a hálózatot. Amikor az ablakokat rendeltem olyat akartam, hogy ablak aljába épített szellőző, de már az ablakgyártó üzem sem javasolta, mert mondták, hogy nem fogják elfogadni.

Arról is volt szó, hogy a konyhai szagelszívóval egyszerre induló elektromos befúvás kell, de azt megúsztam. Elképzelhető, hogy azért, mert akkor még nem volt konyhai szagelszívóm.


A gáz szolgáltató a legkeményebb új bekötésénél.

Kondenzációs kazán kémény métere 10e ft és vidd fel tető sík felé, nem elég ha kidugod a falon kívülre.

EPH hálózatot kérne.

Gáztűzhelyre, és kazánhoz hőre záró csapot.

Flexibilis csőnek acélbordás rugalmascső.

Kicsit megváltozott a világ :)

[link]


Én is nagyon sokat mérlegeltem felújítás előtt, hogy melyik irányba induljunk. A gáz és az elektromos is macerás.

2015. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is a legjobb ami kombinálva van, villany sütő, gázégőkkel.

Szerintem azért ez a legjobb, mert ha netalán áramszünet van, még mindig tudsz főzni, ha meg elzárják a gázt még van egy villanysütő!

#6, elég rossz lehetett (vagy inkább drága) amit veled csináltak, gondolom elkértek egy csomót érte. Véleményem szerint, a szolgáltatónak semmi köze sincs a te hálózatodhoz, hozza be az óráig, utána meg mehet a tigáz a sunyiba. Ha tehetnék mindenbe belekontárkodnának. A kazánokat is akarják, hogy felül keljen vizsgáltatni, na tudod hova menjen bekapni a mit xD Ez is csak plusz pénzbeszedés...

2015. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Én a villanyra esküszöm.Van egy kombó (gázégők villanysütővel, azt beraktam egy palackkal a nyári konyhába, de 90 %-ban a villanyt(kerámialapos) használom .
2015. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!