Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől van a szobanövény...

Mitől van a szobanövény földjén fehér színű réteg? Mit jelent?

Figyelt kérdés
Olyasmi minha penész lenne... Nem borítja be az egész földet, több ki részben borítja, kis csomókban. Betegség? Vagy tényleg penész? Mi okozza? Mit lehet ellene tenni?
2008. aug. 30. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kemény a víz, amivel locsolsz, kicsapódik a vízkő. Teljesen ártalmatlan, nekem is ilyen minden növényem földje. Időnként kanállal leszedegetem a földről a fehéres részeket, és friss földdel pótolom.
2008. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az első válaszolónak, tényleg a víz kemény.

Azt tudom tanácsolni, hogy ha megoldható, locsolj esővízzel, sokkal jobban szeretik a növények.

2008. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, nálunk extrán lágy a víz, mégis fehér a föld...
2008. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Forralj fel vizet,kihűtve tárolhatod.Ezzel permetezni is lehet,pl. orchideát.
2008. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem a földben lévő ásványok is kicsapódnak , nem csak a kemény víz a döntő (gondolj csak a "sós" talajokra, amikor "kivirágzik" a salétrom) A virágföldön képződő fehér réteg ártalmatlan, én "megkapálgatom" a felső réteget, és így összekeveredik a földdel.
2008. szept. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tényleg sókiválás, olyankor szokott megjelenni, ha már régi a növény földje, nem képes regenerálódni, tápanyagot raktározni. javaslom, vegyél friss virágföldet, nagyobb cserepet, és szépen ültesd át a növényeidet.
2010. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!