Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párátlanítás melegben?

Párátlanítás melegben?

Figyelt kérdés
A lakásunk elég pici és "béna" elosztású, így kereszthuzatot sem lehet csinálni.Télen óránkénti szellőztetéssel szépen le lehetett vinni a páratartalmat.De mióta jó idő van, hiába van egész nap nyitva az ablak, nem nagyon mozdul lejjebb a páratartalom.
2015. máj. 22. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
De mitől van mindig pára?
2015. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát passz, nem saját lakás hanem albérlet. Gondolom nem szellőzik megfelelően... De pontosabb okot sajnos nem tudok...
2015. máj. 22. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:

:( Pedig jó lenne felderíteni, mert amúgy önmagában nem normális dolog, ha magától ennyire párás. Azt hittem sokat főztök, vagy sok növény van, van sokat mostok és a száradó ruhák párája...

Lehet egy kicsit lazítani kéne a berendezéseken, hogy mindenhol járja át a levegő a falakat rendesen...

2015. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy sok a pára?

40-60% között tökéletes.


Lehet kapni párátlanító készülékeket.

Többek között a klíma, mobil klíma is párátlanít.

2015. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszer lesz klímánk, igen hasznos, hogy melegítés nélkül is tud párátlanítani...

A múlt nyár esős volt, a szellőztetés sokszor felfelé vitte a páratartalmat... Próbáltam én a párátlanítógépet használni (van egy komoly darab a házban), de nem bírtam ki, akkora meleget csinált.


Most megint esős az idő, ami megint problémás, mi tudunk szellőztetni, de így nem sokat ér, hiába nincs kint meleg. Szerencsére nem lesz ez mindig így.


Mekkora a páratartalom a lakásban?

2015. máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most olyan 70% körül, ha kiszellőztetek is max 65ig megy csak le, bár lehet most az eső miatt is szinte csak párás levegő jön be.
2015. máj. 23. 09:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk most 71%, a szellőztetéssel bejön az 12 Celsius fokos 100%-os páratartalmú levegő, felmelegszik, amivel picit csökken a páratartalma, de ebből jobb nemigen lesz... Nincs ebben semmi különös. A tetőtérben van 60%.

Ez van. Majd óvatosak leszünk a főzéssel s nem aszalunk...

2015. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Enyhe időben nem akkor gond szerintem a magas páratartalom, hiszen kevesebb rá az esély, hogy kicsapódjon a falon. Van pár táblázat ami ezt megmutatja. A gond akkor lehet, ha érzékeny vagy rá, asztma, ilyenek. Nálam is magas enyhe időben 65-70%, télen viszont folyamatosan száraz a lakás, 35-45%-os páratartalommal.
2020. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!