Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért villanik a konnektor?

Miért villanik a konnektor?

Figyelt kérdés
Nagyon ijesztő,mindig félek hogy meg fog rázni..ha bedugom a kábelt,villanik egyet,és néha kattog is :S
2010. márc. 1. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért villan, mert a fogyasztó, amit éppen csatlakoztatsz, nagy áramot vesz fel, és ez a bedugás pillanatában ívet húz a villásdugó és az aljzat csatlakozása között. Ez nem fog megrázni, ne félj. Ha lehet, azért inkább előbb dugd be a konnektorba és azután kapcsold be a fogyasztót. A sok szikrázás ha nem is életveszélyes, de sem a csatlakozónak, sem a dugaljnak nem használ.
2010. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fogyasztás közben serceg akkor érintkezési hiba van ami veszélyes mert melegedést okozhat. Vagy a konnektor bekötésnél vagy a fogyasztónál lehet repedés.
2010. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyet villanhat, villannia kell, de a kattogás nem jó jel
2010. márc. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
VILLANIK amikor fényképez, és kattog ahogy továbbtekeri a filmet.
2010. márc. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a notebookom tápegysége csinálja ezt mikor bedugom a konnektorba. Villan és pukkan egyet mikor bedugom. Sajnos kapcsoló nincs rajta, így nem tudom másképp üzembe helyezni. Évek óta ezt csinálja.
2010. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor jó.. csak féltem hogy megráz vagy valami.. köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 2. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!