Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni egy saját...

Mit tudnék tenni egy saját szoba, egy olyan hely érdekében, amit az otthonomnak mondhatnék?

Figyelt kérdés

Amióta megszülettem sosem volt saját szobám. Most ott tartok, hogy egy szobában kell lennem a két öcsémmel, miközben az ajtónk rányílik a szüleink szobájára. A tér el van választva a szekrényekkel, de ez mit sem segít. Folyamatosan(!) csak az online játékokról van szó, és a hangos számítógépük is rettenetesen zavaró. A probléma pedig pont ez. Hogy nincs nyugalmam. Nem lehetek egyedül. És olyan típus vagyok, aki hangzavarban nem tud tanulni sem. Amennyire lehetett alkalmazkodtam. És ami még zavar, hogy a szüleim (vagy inkább csak apám) esti vágyi szükségletét hallom is. Már félek ettől. Megrémít.

Az új szoba már szóba került, de nem akarnak az ősök tenni ezért. Pedig tudnának. Esetleg arra gondoltam, hogy a nagymamámhoz költözök, mert ott van szabad szoba, de ezt nem engedik nekem. Tudok egyáltalán tenni valamit?

Összefoglalva: Nincs nyugtom se nappal, sem éjszaka. Ahol lenne, ott pedig nincs helyem az itthoniak szerint, pedig hozzám sem szólnak.

(Kérlek, ne mondjatok lehetetlen, lenéző dolgokat. Lehet, hogy másnak nagyobb a gondja, de ez rajtam nem segít.)

Köszönettel: egy lassan már 16 éves, otthonra vágyó (amúgy depressziós, de nem sejtik) lány, aki akármit mond, semmibe veszik.



2015. júl. 9. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mond meg konkrétan nekik, h legyen már egy saját szobád mert nem vagy kiváncsi sem a zajra sem arra hogy halld a saját apád (..) hátha nyiltan elmondod megkapod
2015. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondom, de nem hallják meg. Ha mégis, akkor pedig rábólintanak, és folytatják a dolgukat. Nem törődnek ezzel.
2015. júl. 9. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Szegény, nagyon sajnálom. Emlékszem mikor nekem sem volt. Bár mi 6an vagyunk tesók 4 szobán osztoztunk. Utáltam. Most mikor mind elköltözött én meg felnőttem, 2en osztozunk 4 szobán anyukámmal most.
2015. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, amíg a szüleidnél laksz, nem fogsz tudni ez ellen semmit tenni, ha ők nem segítenek. Napközben elmehetsz könyvtárba, szép időbe parkba tanulni, ott nyugisabb. A nagymamádhoz sem kell feltétlenül odaköltözni, hogy élvezhesd azt a szobát. Menj el hozzá gyakran, legyél ott néhány órát, esetleg kérd meg a szüleidet, hogy egy-egy alkalommal aludhass ott, a nagymamád is biztosan segít ebben. Ha csak van egy nyugodt zugod nála, ahová időnként el tudsz vonulni, az is jobb a semminél.
2015. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Leérettségizel, aztán költözz el otthonról.
2015. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nem sok segítség de

a számítógépes zajokat egy fejhalgatóval el tudod tüntetni

2015. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!