Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor ha megpróbál...

Mi a teendő akkor ha megpróbáltak betörni és én tudom biztosan, hogy ki volt de nincs bizonyítékom?

Figyelt kérdés
Egy idős nagyon zsémbes (enyhén kifejezve) embert a lépcsőházba már régóta idegesíti a kutya ami néha ugat ha nem vagyok otthon de akkor se mindig.(pl ha egy ember megy el az ajtónk előtt. Mi a 3.on lakunk ő a földszinten. Egyik lakónak sincsen baja a kutyával, sőt, majdnem mindenki simogatja ha meglátja és áradoznak róla hogy milyen szép és tündéri. Mikor mentem haza este a moziból és nyitnám az ajtót akkor veszem észre, hogy egy hosszúkás fém darab van mélyen a zárban ami miatt nem ment be a kulcs a zárba és kihúzni se tudtam, ezután veszem észre, hogy a másik zárban is ugyanez a helzet!!! Lementem a 'zsémbes' bácsihoz és kopogok de nem akárhogy, úgy mintha kilakoltatás lenne és se kép se hang, nem nyitott ajtót. De mikor mentem haza a lámpája égett a szobájába és konyhájába is.Egyébként a lépcsőházból nem csak az én véleményem szerint önző és aljas tulajdonságú ember a földszinten lakó. Szerintetek én foglalkozzak az üggyel, vagy van elég bizonyíték ahoz hogy ezzel megvádolják? Mivel a vád jogos lenne, de sajnos ezt csak én és lakótársam tudjuk biztosan. A zár megjavításának költségébe még bele sem gondoltam mivel az fix hogy én nem fogom kifizetni.
2015. aug. 24. 00:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha nincs szemtanú, nemigen tudod rábizonyítani. Tehetsz feljelentést ismeretlen tettes ellen, és elmondhatod, hogy vele rossz a viszony, és a házból csak ő jön szóba, aztán majd valami lesz, sok reményt ne fűzz hozzá. A lépcsőházba bárki bemehet, vagy az is csak kóddal, kulccsal, vagy kaputelefonnal nyitható? Mert zárt lépcsőház esetén azért leszűkül a kör.

Tegyél egy kamerát mozgásérzékelős lámpával az ajtó fölé, lehet, hogy ijesztésnek megteszi egy álkamera is, pár ezer forintért már lehet venni.

2015. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

"vagy van elég bizonyíték ahoz hogy ezzel megvádolják?"


SEMMILYEN bizonyítékod nincs, nem hogy elégséges :)


Ismeretlen tettes ellen tehetsz feljelentést.

Amúgy rakj ki egy kamerát.

Másrészt sima betörő is lehetett.

2015. aug. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Ha betörés nyomait látod, akkor rendőrségi feljelentést kell tenni. Majd ők nyomoznak, és mikor kihallgatnak, akkor elmondod a gyanúdat.

Kamera és házmester van a házban?

Rálátni az ajtódra más lakásokból?

2015. aug. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Gyakorlatilag a mérgelődés a legjobb és leghasznosabb, amit tehetsz.

Ha feljelentést teszel a rendőrségen, akkor nem fognak 15 szirénázó kocsival kivonulni, hanem pár nap múlva kijön egy rendőr, felírja az adataidat, aztán nyomozásképpen megkérdezi az öreget, hogy maga volt? - Nem. - Akkor viszlát. - És lezárja a nyomozást, mert nem nagy értékről van szó.

Ha biztos vagy a dolgodban, te is nyomhatsz pillanatragasztót az öreg zárjába. Bár nincs kizárva, hogy mást is halálra idegesít a kutyád, csak ő nem balhézós fajta, hanem inkább csinált valamit a szájalás helyett.


Egy biztonsági zárbetét párszáz Ft, 2000-ért már minőségit kapsz.

2015. aug. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%

5: Ezt rosszul tudod. Azonnal kijön egy helyszínelő, és ujjlenyomatokat és egyéb mintákat vesz.

Ha van a házban kamera, megnézik a felvételt.

2015. aug. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

1. SEMMI alapod nincs arra, hogy az öreg volt az, csak annyi, hoyg nem szereti a kutyádat, nem jelent semmit.


2. Ha a lakásban betörés nyomait találja ÉRTELEMES ember, akkor kihívja a rendörséget, mert ök TUDNAK nyomozni.


3. Az, hogy elkezdesz dörömbölni az öreg ajtaján, zaklatás, ezért AKKOR kihívhatta volna a rendörséget és TÉGED büntettek volna meg alaposan (és jogosan). (Mellesleg egy idös embertöl teljesen jogos, ha nem enged be akárkit a lakásában, föleg ha ilyen agresszívan próbálkozik az iletö!)


4. Az, hogy valaki "önzö meg aljas" - mégha neked ez is a véleményed - nem ok arra, hogy megrágalmazd és ha egy esetleges feljelentésben megnevezed, akkor utána jogosan tehet ELLENED feljelentést emiatt.


5. A zárat KI KELL fizetned, ha nem akarsz zár nélküli lakásban élni ezentúl.

2015. aug. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem igaz, ajtón egy alkalommal bedörömbölni nem zaklatás.

Első körben TÁRSADALOMRA VESZÉLYES cselekedetnek kell lennie, azután egy sor más kritériumnak megfelelnie, végezetül a Btk-ban megfogalmazott zaklatás definíciójának, kritériumainak kell megfelelnie a cselekedetnek, anélkül semmiféle bűncselekmény nem valósul meg.

A nyomozás során pedig KÉRDEZIK a nyomozók, hogy van-e haragosa, és ekkor meg is KELL neveznie a bácsit, ha neki ő haragosa.

2015. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Mást nem tudsz, csapdába csalod. Ha lakában élsz, valszeg van lesőlyuk, nem tudom mi a rendes neve. Lehet oda beépíthető kamerát kapni, és felveszed ki mit csinál, és vársz.

Ha meg lencsevégr kaptad, kiragasztasz egy matricát hogy kamerával figyelt terület, mert ennélkül illetéktelen megfigyelés..:)


Egyébként az a véleményem hogy nem betörni akart, hanem fehúzta magát, és ki akart cseszni veled, hogy beletör 2 lemezt és nem tudsz bemenni. De a helyzeten nem változtat, nem normális dolog.

2015. aug. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Valaki megrongálta a záradat, mert zavarja a kutyád.


Nem betörni akart, hanem neked bosszúságot okozni. Tönkre tenni a zárat. Ha betörni akarna, akkor nem egy kutyás lakásba törne be, és főleg nem a zárakkal motoszkálna, hanem spájszerrel befeszíti zárastól az ajtódat.


Önvizsgálatot kellene tartanod, hogy a retkes kutyád kinek milyen kellemetlenséget okoz. Végülis emberek nem tudnak a saját lakásukban pihenni. A saját otthonukba amiért 20-25 évig fizetnek zavarja őket a kutyád...


Vegyél rá ugatásgátló nyakörvet, vagy metszesd ki a hangszálát és megoldódik a problémád a szomszédokkal.


Az, hogy az öreg karakánul a szemedbe nem jópofizik, még nem biztos, hogy ő a leggonoszabb. Hiddel van olyan szomszéd, hogy megsimogatja a kutyádat, a másik szomszéddal meg összeül megbeszélni: Hallottad Áránka retkes kutyája megint egész délután nyüszített? Miért nem tudja megnevelni? Minek tart panelban kutyát?


Szóval szüntesd meg a szomszédaid zavarását, mert még több ilyen lesz. Aztán ha ezzel nem ér célba, majd feljelentgetnek. Jegyző, bírtok védelem, jönnek a villanyóra rongálás, plomba letépkedések.

Megéri neked?

2015. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Ja igen, majd azon se lepődj meg, ha túl sokáig leszel beilleszkedni képtelen, ha valaki megszórja a környéket, mérgezett kutya falatkákkal.
2015. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!