Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor ha megpróbál...

Mi a teendő akkor ha megpróbáltak betörni és én tudom biztosan, hogy ki volt de nincs bizonyítékom?

Figyelt kérdés
Egy idős nagyon zsémbes (enyhén kifejezve) embert a lépcsőházba már régóta idegesíti a kutya ami néha ugat ha nem vagyok otthon de akkor se mindig.(pl ha egy ember megy el az ajtónk előtt. Mi a 3.on lakunk ő a földszinten. Egyik lakónak sincsen baja a kutyával, sőt, majdnem mindenki simogatja ha meglátja és áradoznak róla hogy milyen szép és tündéri. Mikor mentem haza este a moziból és nyitnám az ajtót akkor veszem észre, hogy egy hosszúkás fém darab van mélyen a zárban ami miatt nem ment be a kulcs a zárba és kihúzni se tudtam, ezután veszem észre, hogy a másik zárban is ugyanez a helzet!!! Lementem a 'zsémbes' bácsihoz és kopogok de nem akárhogy, úgy mintha kilakoltatás lenne és se kép se hang, nem nyitott ajtót. De mikor mentem haza a lámpája égett a szobájába és konyhájába is.Egyébként a lépcsőházból nem csak az én véleményem szerint önző és aljas tulajdonságú ember a földszinten lakó. Szerintetek én foglalkozzak az üggyel, vagy van elég bizonyíték ahoz hogy ezzel megvádolják? Mivel a vád jogos lenne, de sajnos ezt csak én és lakótársam tudjuk biztosan. A zár megjavításának költségébe még bele sem gondoltam mivel az fix hogy én nem fogom kifizetni.
2015. aug. 24. 00:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%
Igen, ezek a kultúrált megoldások...
2015. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

Keress rá itt a gyakori kérdésen a következő szavakra:

szomszéd, kutya, zavar, ugat


Ugyan ezt a sztorit elolvashatod a másik oldalról is.


UI: Köszön szépen a gyalázkodó magánleveledet.

2015. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

Hol éltek ti, hogy két 500 Ft-os zárbetét megrongálása miatt majd ujjlenyomatot vesznek, meg ilyenek?

Munkahelyemen gyakran előfordul, hogy rongálási ügyekben rendőrt kell hívni (néha százezer Ft-os tételek, plusz közlekedés biztonságának veszélyeztetése nevű bűncselekmény, nem szabálysértés). Felveszik a tényállást, csinálnak pár digitális fotót (kisebb ügyeknél a járőr, komolyabb ügyeknél kijön fényképezni a helyszínelő), de még soha, egyetlen esetben sem láttam, hogy bármiről ujjlenyomatot vettek volna.

Itt is garantáltan annyi lesz, hogy kimegy 1 db járőr (ha más dolga épp nincs), kikérdez téged, lefényképezi a megrongált zárat, és ha megemlíted az öreget, akkor őt is megkérdezi (de ugyan minek vallana magára, ha nincs bizonyíték), elmenőben emlegeti szegény muterodat, amiért kihívtad őt, aztán ír egy jelentést, hogy a nyomozást megszüntette nyom hiányában.

2015. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ha nem tudsz bemenni, akkor nem 500 Ft-ról van szó. Ha nincs műszaki vénád, és nem tudod magad kinyitni, nem 500 Ft-ért fog kijönni a kulcsos. Ha éjfélkor érsz haza, akkor meg pláne.
2015. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#4es köszönöm szépen a pillanatragasztó tényleg jó ötlet volt !!!
2015. aug. 25. 12:12
 16/17 A kérdező kommentje:
Mellesleg megfenyegettem nagyon csúnyán mire kibökte, hogy ő volt:) Diktafon meg szépen üzemelt közben. Zárat kifizette és a száját befogta ezt tudván így az igazi kutya mostmár tényleg nem fog ugtani a lépcsőházban
2015. aug. 25. 12:15
 17/17 anonim ***** válasza:
44%

Áááááásíít.

Jó mese volt, most már mehetsz aludni...

2015. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!