Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rendesen dolgozó, munkahellyel...

Rendesen dolgozó, munkahellyel rendelkező magyarok! Azok válaszolnának nekem akik minimálbér körüli fizetést kapnak (többi lent)?

Figyelt kérdés

Ha következő hónaptól megemelnék a fizetésed mondjuk 30-40 ezer forinttal, akkor mire költenétek azt el (a következő félévben)


Valami új ruha, esetleg jobb telefon mint a régi, vagy talán elmennétek nyaralni végre egy hétvégére a balatonra stb..?


2010. márc. 12. 16:01
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
84%

Nem fogják. Megtehették volna már.. De inkább így, minthogy kivigyék Kínába a gyárat..

Amúgy meg félreraknám, most sajnos nem tudok spórolni:(..

2010. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik komolyan vették a kérdést, ilyen válaszokat várnék még mint az előző.
2010. márc. 12. 16:18
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
Végre megengedhetnék magamnak olyan most luxusnak tűnő dolgokat, ami más számára természetes! Pl. Gyakrabban járnék fodrászhoz, színházba, moziba. Nem csak évente kétszer látnám a nővéremet, aki 200 km-re lakik tőlem! Aztán, az is lehet, hogy végre bemernék vállalni már egy gyereket! (De legalább egy kutyát, mindenképpen!)
2010. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%

A kérdésnek úgy van értelme ahogy feltettem. Hogy mindenki azt válaszolja amire gondol elsőként , befolyásolás nélkül (és mindegy hogy milyen irányú a befolyásolás, mert akkor már nem őszinte a válasz)


A kérdés magában teljesen dőre!


150e alatt alig van import fogyasztás, és ami belefér azt is egy jó multi és egyéb gazdasági szabályzással helyre lehet tenni!


Ennyire nem lehetsz elrugaszkodva a valóságtól!

150e ig nyugodtan fel lehetne húzni a minimálbért8 3-4év), a jövedelem túlzott kiszivárgása nélkül.

Aztán néhány év és lehetne tovább fejleszteni, hiszen a belső gazdaságunk megélénkülne annyira hogy elviselhetné!

Nem beszélve az állam szabályzási lehetőségeiről "allokáció" ami az ingatlan piac felé is terelhetne, ami ugye magas hozzáadott érték, vagy a belföldi turizmus!

Vagy az itthon elkészített" külföldi" termékek videoton, samsung, nokia, szuzuki, stb előtérbe helyezése!


Ezt csinálja az egész Eu, ugy hogy ha vitatkozol nem velem vagy Vonával, hanem Merkellel és Sárközyvel teszed!

2010. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Felteszek egy kérdést te meg másról beszélsz.

Nem a gazdasági hatások érdekelnek mert arról tudok eleget, teljesen fölösleges dolgokatr írsz be.


Te nem érted a kérdés lényegét.

Olvasd el újra és talán te is megtudsz új infót a válaszokból, ahelyett hogy telerakod olyan válasszal a kérdést ami NEM IDE TARTOZIK!

2010. márc. 12. 16:27
 16/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem a kérdezőt! Új ruha, telefon, nyaralás?? Akkor talán meg tudnék szabadulni az adósságaimtól,tudnék rendes, tápláló ételt adni a gyereknek,nem aggódnék a villanyszámla miatt. Szóval talán nyugodtabban élnék.
2010. márc. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Te nem érted a kérdés lényegét.

Olvasd el újra és talán te is megtudsz új infót a válaszokból, ahelyett hogy telerakod olyan válasszal a kérdést ami NEM IDE TARTOZIK!



Én értem a kérdést, de te nem érted azt hogy a mai árak mellett teljesen felesleges 100e/ hó alatt valamiféle fogyasztói szokásról beszélni. Lét fenntartás!!!!!!


Nincs olyan hogy ezt vagy azt! Egyszerűen nem lenne olyan nehéz boldogulni az embereknek.

2010. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

"tudnék rendes, tápláló ételt adni a gyereknek"


Ez mit jelent? Drágább ételt vennél a mostani legolcsóbb helyett?

2010. márc. 12. 16:44
 19/33 anonim válasza:
78%
Szépen lassan kifizetném a közösköltség tartozásomat, nem lennék elmaradva egy villanyszámlával.És a legfontosabb, hogy a gyerekeknek mindenből szebbet, jobbat és többet vennék, adnék.Elvinném Őket kirándulni, mert így erre sem telik.A lényeg, hogy ne legyenek illetve ne legyünk betegek, hogy még sokáig itt legyünk egymásnak, merthogy az egészséget ugyebár nem pénzen kapjuk,de ha megvan az anyagi háttér, akkor elviselhetőbbé tudjuk tenni.És ha van pénz akkor az embernek a nézete és a hozzáállása is más a dolgokhoz.
2010. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"Én értem a kérdést, de te nem érted azt hogy a mai árak mellett teljesen felesleges 100e/ hó alatt valamiféle fogyasztói szokásról beszélni. Lét fenntartás!!!!!!


Nincs olyan hogy ezt vagy azt! Egyszerűen nem lenne olyan nehéz boldogulni az embereknek."


Kezdem erősen azt hinni hogy az a bajod hogy a válaszok egy része nem esik egybe azzal amit mondtak neked...(és hogy ebből kiindulva látod hogy mi a hiba abban)

70.000+30.000=110.000

2010. márc. 12. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!