Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rendesen dolgozó, munkahellyel...

Rendesen dolgozó, munkahellyel rendelkező magyarok! Azok válaszolnának nekem akik minimálbér körüli fizetést kapnak (többi lent)?

Figyelt kérdés

Ha következő hónaptól megemelnék a fizetésed mondjuk 30-40 ezer forinttal, akkor mire költenétek azt el (a következő félévben)


Valami új ruha, esetleg jobb telefon mint a régi, vagy talán elmennétek nyaralni végre egy hétvégére a balatonra stb..?


2010. márc. 12. 16:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem a legolcsóbb dolgokat kéne mindig megvenni. Mondok egy példát. Ha felvágott, akkor párizsi helyett lehetne sonka. Ha kenyérféle, akkor zsemle helyett lehetne magos kenyér.


Vagy. Komplexebb helyzet. Ha szétáztat a fölöttem lakó mert csőtörése volt, de nem volt pénze szakemberre, nem nézném még fél év múlva is a penészes, kopott plafont, mert kifesthettem volna, mert lenne rá keret, hogy szabadnapokat vegyek ki... stb.

2010. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
100%
kifizetném a hiteleket, tartozásokat és jutna pénz arra, hogy egész hónapban ne keljen kölcsönkérni senkitől... ugyanis jelenleg a hónap második felében mindig kölcsön kéregetünk, így a köv fizetés felét ahogy megkapom, egyből vissza is kell adnom annak, akinek tartoztam...ez ördögi kör...plusz 40 zer forinttal ki tudnék szállni belőle
2010. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
100%

Ja, én is utálom ezt a kölcsönkéregetősdit! Rendesen dolgozok, és ennyire becsüklik a bérből élőket?


Vennék egy normális cipőt, leműszakiztatnám 3 év után a kocsit, vennék egy két új cuccot. Beülnék kávézóba mint régen, mozi buliba is eljutnék talán.Ezek után félretenném, de szerintem így is elmenne hasznos dolgokra. Ja, és kimennék innen külföldre dolgozni!!!

2010. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
Ugy látom egyre brutálisabb kérdések mennek itt:( Mi jöhet még?
2010. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Mi ebben a bruális?

(mellesleg köszönöm a válaszokat, eléggé alátámasztják azt amiről eddig csak sejtésem volt)

2010. márc. 13. 00:10
 26/33 anonim válasza:
71%
Nagy részét félretenném(egyszer majd saját lakásra,+ család alapításra....stb)a maradékból pedig utazgatnék, amíg megtehetem...:)
2010. márc. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
Az a brutális, hogy olyan helyzetben van az ország, hogy ilyenekről beszélünk!
2010. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Félretenném egy részét a többit meg a csekkek befizetésére fordítanám. A félretett pénzen elvégeznék egy jó minőségű nyelvtanfolyamot, tudásra (tapasztalatra) fektetném be. 8hogy nem maradjak félművelt magyar ember, hanem lássak tovább a szomszéd kerítésnél) Semmi esetre sem verném el. Vagy vennék kézi munka gépeket, szerszámokat és azokat munkára fordítanám, hogy profitáljak belőle,és a pénzem ne csak úgy álljon. Ha a dolog így sem működik, hát a megszerzett nyelvtudással családostul külföldre utaznék hosszabb időre. Lehet, hogy vissza se jönnék. Remélem segíthettem.
2010. márc. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

legalább négyszer egy hónapban marhalábszár pörköltet ennék,és négyszer vadas marhát. minden vasárnap marhahúslevest,...néha beülnék egy csárdába pacalra,vagy egy kínaiba savanyúlevesre és szecsuánira..jutna néha birkahúsra-nyúlra is. vennék egy tábla szalonnát és egy egész sonkát...és rengeteg tojást,sajtokat,kolbászt..és csokit, rengeteg piros mogyoróst és Milkát!!!

ááá, úgyse jutna annyiból se, legfeljebb nem lennék lemaradva folyton a számlákkal,meg a kölcsöntörlesztéssel.

2010. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Igazi nyaralás a családdal. Ezen azt értem, hogy akár 2 hétre is elmehetnénk(határon belül) és nem kéne megnézni a cukrászdában, hogy mibe kerül egy gombóc fagyi..
2010. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!