Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lányok, asszonyok! Ti mit...

Lányok, asszonyok! Ti mit csináltok, ha mosás után beleposhad a ruhába a víz? Mivel lehet eltávolítani azt a rémes szagot? Már többször kimostam azóta azokat a ruhákat, de még mindig büdös. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem én vagyok paranoiás, mert nálunk a többiek azt mondták semmi szaga nincs, én meg az egész fürdőben éreztem (ott vagy kiteregetve). Bocsánat az off-ért, de én is nagyon kíváncsi vagyok.
2010. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van 1 ilyen pólóm. pedig mindig azonnal kiteregetem, ráadásul jó meleg helyre, mégis posszant szaga lesz.

még nem próbáltam, de lassan az lesz, h mosás után nem kiterítem, hanem beáztatom öblítőbe egy napra. hátha lesz vmi javulás.

2010. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
zárt helyen(fürdő) száritod? Én ált (télen is ha nem esik semmi) mindig kirakom egy órára-kettőre a levegőre h kicsit megkapja a szél és utánna száritom bent. Eddig soha nem volt ilyen problémám :D
2010. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a folyosóra teregettem, azokat a ruhákat, amit nem nagyon használunk, így gondoltam van ideje megszáradni!Hát mondanom sem kell rémes szaga lett, mert lassan száradt, és a legbüdösebb lábszag is kutya füle volt hozzá képest!Én bedobtam vissza a gépbe dupla öblítővel, mosógéllel, 60 fokra!Kihozta a bűzt, de tanultam belőle4Inkább égtelenkedjen egy napot a szobába a szárító, de nem járok így többet!
2010. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk akkor szokott ilyesmi előfordulni, ha kimossuk de elfelejtjük kivenni a mosógépből a ruhákat. Néha előfordul, mert épp nem üres a kosár amibe ki szoktuk szedni, vagy sietünk nem figyelünk stb. csak akkor vesszük észre amikor megint megyünk mosni valamit... Néha elég büdös.


Én csak át szoktam öblíteni. Mosni nem, csak egy öblítésre és utána centrire beteszem a gépbe. Így már nem büdös. Ha mégis akkor kimosom és kész.


Nekem nem szokott büdös maradni. Esetleg az ecetet kipróbálnám. Vagy magasabb fokon átmosni. Én ilyenkor volt, hogy 60 fokon átmostam, utána semmi szaga nem volt.


Ha ez sem segít akkor öblítős vízbe áztatni... majd kimosni megint aztán az udvaron megszárítani (vagy szellős helyen). Ha utána szárazon is büdös akkor nem tudom én kötelet fűznék belőlük és azzal kötném fel magam. :D

2010. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az ötleteket kipróbálom, bár nem tudom mit szól a kasmírpulcsim a 60 fokhoz???
2010. márc. 12. 23:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, szerintem azt ne rakd be 60 fokra! Ilyen kényesebb anyagokat inkább ne. Annál talán az áztatás segíthet, vagy ecetes átmosás.
2010. márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy hamar száradjon meg, lehetőleg szellős helyen. Na a fürdők többsége pont nem alkalmas ruhaszárításra, esetleg haygd nyitva az ajtót, vagy hősugárzóval fűtds fel a fürdőt kicsit.Amikor a hűvös szobában teregetek, és becsukódik az ajtó, és még 2 napig is nedves a suha, akkor utána az már csak büdösdik sajnos. Teregess szobában, vagy ahogy előttem írták, kint egy kicsit, hogy kifújja a szél. Lehet hogy a centrid nem 100-es hanem csak 700-as, akkor is több víz marad a ruhában, nehezebben szárad.Az ecetes öblkítést én is kipróbálnám. Jah és még vmi! Nálunk egy egyenruha nadrág-ami műszűálas, és festett, iszonyú büdös vizesen. Az összes másik munkás pamutruhát megbüdösítette vele. Mióta rájöttem, azt a gatyát csak külön mosom. Talán nálad is van egy ilyen "vizesen büdös" ruhád...
2010. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!