Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy önkormányz...

Mit jelent az, hogy önkormányzati lakás eladó, és benne lakó ember árulja?

Figyelt kérdés
Vagy nem az önkormányzatnak kellene árulni, az ő tulajdonában lévő ingatlant?
2015. okt. 8. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a bérleti joga lehet eladó, maga a lakás nem.
2015. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
tipikusan budapesti módszer. a tulaj úgy megy el, hogy "értékesíti" a lakást, az átjelentés kiutalást az ügyvédek megoldják.
2015. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bővebben? Teljesen idegen fogalom ez még nekem.
2015. okt. 8. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régen én is bérleti jogot vettem, akkor ez még gyakori volt. Tulajdonképpen papíron valami ürüggyel lakótárs leszel, aztán a régi a bérlő kiköltözik, te pedig maradsz. Vagy hasonló, agyafúrt ügyvédi megoldás. Az ügylet után te bérled az ingatlant az önkormányzattól (fizetsz lakbért), általában határozatlan ideig. Azt nem tudom, örökölhető-e. Kérdezz meg valami pesti ügyvédet, ő naprakész lesz.
2015. okt. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy nem legális.

Az én ingatlanos ügyvédem keresztbe lenyeli azt, aki csak megkérdez tőle ilyet.

2015. dec. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Másik lakás tulajdonjogára el lehet cserélni az önkormányzati lakást (legálisan)!


Az már kicsit komplikáltabb ügy (de nem megoldhatatlan), ha a vevőnek nincs olyan értékű ingatlana, mint amennyit kér a bérlő a lakásért, illetve, ha a bérlő pénzhez szeretne jutni és nem másik lakáshoz.

2016. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!