Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elhelyezkedésnek számít-e egy...

Elhelyezkedésnek számít-e egy diplomás ember esetében a diplomához semmiben köthető munka? Bolti eladó bizt őr szalagmunkás stb.

Figyelt kérdés

Egy egyetem nyomon követi általában a végzettek sorsát-ki tudott elhelyezkedni. Mivel az elhelyezkedési statisztikák finoman szólva is gyalázatosak (van olyan szak ahol szinte senkit se találni aki el tud helyezkedni) ezért az egyetem azt csinálja hogy bármilyen munkát elhelyezkedésnek vesz. Van állásod? Van. Akkor el tudtál helyezkedni a diplomáddal tehát. Jó.

Ja hogy bolti eladó vagy? Meg biztonsági őr? Ahova nem a diplomával vesznek fel, hanem a nyolc elemivel vagy érettségivel?

Hát az mindegy.


????


Hogy van ez? Ezek hülyék? Ha én diplomával semmi munkát nem találok ami a szakomat érinti, de kell a pénz, akkor el fogok menni mondjuk bizt őrnek. De ez nem elhelyezkedés!!!!

Mert ehhez a munkához nem a diploma segít hozzá, anélkül is menne, sőt adott esetben ha megtudják hogy diplomás vagyok esélyem sincs adott heylen. Inkább le kell tagadjam a diplomát.


2015. szept. 28. 08:43
 1/9 anonim válasza:
36%

Az egyetemnek fel kell mutatnia valamit - szóval igen, ez olyan, mint ahogy a közmunkás sem munkanélküli.


Milyen szak?

2015. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Elhelyezkedésnek számít bármi, hiszen elhelyezkedtél, nem?

Csinálnak egy semmit sem érő statisztikát, ami persze hazudik.

Végül is van munkád.

Ha a statisztika úgy szól:


a nálunk végzett diákok 95%-a taált munkát fél éven belül - akkor nem hazudnak.


sokkal árnyaltabb lenne a kép, ha azt kellene írni, hogy szakmájukban találtak munkát. akkormár lehet csak 30% lenne. ezt akarják elkerülni.


tulajdonképpen jól csinálják, mert trükköznek, de nem csalnak.

2015. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
A statisztika mindig azt mutatja meg, amit a készítői meg szeretnének mutatni. Gondolom még nem hallottad a hazugság fokozatait: hazugság, mocskos hazugság, statisztika.
2015. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen, visszanyal a fagyi.

Képezzük a diplomás pozíció betöltésre alkalmatlan embereket diplomásnak, olyan szakokon amiknek nincs értelme, nincs felvevőpiaca (vagy nem elég nagy) és akkor csodálkozunk. Mert ugye a diplomás könyvtáros jelenik meg egy multinál manager pozícióra nettó fél milliós fizetésigénnyel. Persze hogy sokan nem tudnak elhelyezkedni...

2015. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mert ugye a diplomás könyvtáros jelenik meg egy multinál manager pozícióra nettó fél milliós fizetésigénnyel.



Azért baromságokat ne beszéljünk már.

Ha én egy diplomás könyvtáros vagyok és multihoz megyek nem managernek hanem portásnak takarítónak minimálbéres fizetési igénnyel akkor se kellek!

Sőt, ha egy boltba megyek eladónak 12 órázni minimálbérért akkor se kellek! Még ki is röhögnek-hiszen diplomás vagyok mit keressek ott. Én is úghy helyezkedtem el hogy letagadtam a diplomámat.


Sőt a példánál maradva ha én diplomás könyvtáros vagyok és elmennék könyvtárosnak (ugyan ki gondolná) közalk bértábla szerint akkor se kellek. Egy helyre 10-en várnak.

2015. szept. 28. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy látszik nem vagy tisztában a helyzettel ha lebaromozol.

A való életből vett példát írtam, tudnék még többet is. A cégnél, ahol dolgozom egy irodában vagyunk a HR-rel, napi szinten hallom ezeket.

2015. szept. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én a saját helyzetemmel vagyok tisztában meg egy rakat végzett szaktárséval. Tudom hova adtam be a pályázatom és azt is tudom hogy biztos nem a fizetési igényem miatt nem vettek fel. Sőt, nem vettek fel, az még egy dolog, de szóba se állnak velem.
2015. szept. 29. 08:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem titok, mi ez a sikerszak amivel senki nem tud elhelyezkedni? Milyen pozíciókra jelentkeztél?

Nyilván sok helyre be sem fognak hívni, mert pályakezdő vagy. De ha sehova, akkor ott, már más a hiba.

Nyelvtudás van? Az a másik első rosta


4., 6. vagyok

2015. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egész jól le írják. Nem értem min háborogsz?

2016. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!