Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Leváltott közös képviselő nem...

Leváltott közös képviselő nem tudja elfogadni, hogy már nem ő a "házmester". Hogyan reagáljunk rá?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen elfogadni, hogy nincs szüksége a lépcsőházi közösségnek az ő munkájára. Állandóan azt mondogatja, hogy neki is van ott egy lakása /ami ki van adva bérlőnek/, hogy majd ő megmutatja, néhányan vagyunk állandó ott lakó tulajdonosok. De ő továbbra is megpróbál ellenőrizgetni mindenkit, irogat levelet, lehúzza a lépcsőházat és egyáltalán mindent elkövet, azért, hogy megpróbálja megkeseríteni az életünket. Naponta többször megjelenik és cinikus megjegyzéseket tesz, arra aki nem tartozik a kegyeltjeihez. Tehetünk valamit ellene?
2015. okt. 11. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szólni kell az új közös képviselőnek. Személyesen szerintem nem lehetne vele beszélni ezalapján amit ez rövid bekezdés elmond róla.
2015. okt. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a leváltás szabályosan dokumentált közgyűlésen történt, akkor a jegyzőkönyv másolatát ismételten neki elküldeni, és felszólítani a cselekmény abbahagyására. Illetve zaklatásért feljelenteni, felhasználva az általa írt leveleket.
2015. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igen, én is szólnék az új közös képviselőnek és kérném az ő segítségét. Valamint a közgyűlésen kérném kijelentetni, hogy a leváltott illetőnek milyen jogköre van és milyen nincs már.

Ezen kívül: ha valamire reagálunk, az mindig "erőt" ad a másiknak és csípőből újabb és újabb feszültségeket fog gerjeszteni. Vannak ilyen emberek, akiknek feszkóra van szükségük, mert így érzik, hogy "élnek" és így érzik azt, hogy ők magasabb rendűek.

A gyerekek is sokszor azért csinálnak hülyeséget, mert legalább akkor jobban figyelnek rá a szülők.

Ha az új közös képviselő nem ér el célt, ha rövid időn belül lesz a közgyűlés és nem ér el célt, ha csak sokára lesz közgyűlés, akkor ez egy lehetőség:

Megbeszélni a lakókkal, hogy mától kezdve csak köszönést kapjon az illető, más figyelmet, meghallgatást nem. Kivéve, ha az illető valamilyen pozitívumot említ. Ha egy jó dologról beszél, meghallgatjuk, aztán vált negatívra, azonnal és magyarázkodás nélkül elköszönünk és nem fordulunk vissza akkor sem, ha hangoskodna. Írogasson levelet! Ellenőrizgessen! Tegyen megjegyzéseket! Azért csinálja, mert ilyen a személyisége, nem tetszik neki sok minden és legfőképpen azért, mert a lakók reagálnak rá és ez benzin egy ilyen embernek.

Ha az összes lakó értesült, hogy ezentúl senki ne beszéljen vele, ha zavaróan viselkedik, akkor ezt a tényt pár lakó 1 percben közölje vele és akármennyire tiltakozik, kiabál, ti ne menjetek bele a játszmájába. Közöljétek a lakók döntését és köszönjetek el. Ne magyarázkodjatok, ne védekezzetek, hanem mondjátok el, de csak röviden, hogy mit nem szeretnétek és mi lesz a következmény és köszönjetek el. Aztán legyetek következetesek. Akármennyire is bántó lesz vagy igazságtalan vagy dühös vagy akármi, ne reagáljatok rá. Ilyenkor el kell hagyni az ő látókörét. Ne felejtsétek el, ha pozitív lesz, akkor azt érdemes meghallgatni, de csak addig, míg pozitív.

Másik: ha ő szokásosan feszkó, akkor innentől a negatívumra nem negatívan reagáltok (hangoskodással, idegességgel, megmondani, hogy menjen melegebb éghajlatra vagy kérdéséket feltenni, miért van szüksége erre a zavaró életmódjára vagy felvilágosítani, hogyan viselkedjen stb. stb.), hanem pozitívan. Pl. azt mondja, az X lakóhoz mindig sokan járnak és ez bosszantja, akkor ti ezt mondhatjátok: de jó, hogy ilyen sok barátja van, aztán azonnal elköszöntök. Vagy azt mondja, ne kopogjon a folyosón a magassarkúval, akkor ezt mondanám pl. ugye milyen gyönyörű ez a cipő, aztán elköszönni és azonnal elmenni tőle. (Persze éjszaka / hajnalban én sem kopognék a magassarkúval.)

Tekintsétek egy játéknak: ha cinikus, akkor képes legyek elfogadni, hogy ne reflektáljak rá, képes legyek nyugodtan, mosolyogva elköszönni és képes legyek ne vitatkozni vele. Ha ezekre képes vagyok, akkor vagyok én jó, jobb ember és nem akkor, ha belemegyek a játszmájába.

2015. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne tegyél semmit.

Nézz át rajta.


Még nem dolgozta fel, hogy nem kell a munkája. Neki ez lehet olyan tragédia, mintha valakit elvesztett volna. Mivel eddig sem volt más elfoglaltsága, most is a házmesterként viselkedik.


Amit ír tedd el, amit mond engedd el a füled mellett. Majd feldolgozza a helyzetet és továbblép.


Közös képviselőnek elég annyit monda, hogy ez a helyzet, de szerintem nem tud olyat tenni amivel ezt a helyzetet megváltoztatja, mivel az elfogadáshoz idő kell.

2015. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!