Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Angliában élők, fura kérdésem,...

Angliában élők, fura kérdésem, mi az amit NEM szerettek ott? Mi az ami negatív, nem szimpi?

Figyelt kérdés
Éltem már ott kétszer, valami húz vissza, odavágyom, de csupán a vágy, szép bájos angol városok, vidékek, mosolygós emberek, vicces laza közeg, barátságos iskolák) Most csak a szépre sikerül emlékeznem. Máskülönben a saját helyzetem nem rossz itthon sokmindent szeretek, butaság lenne (talán, vagy nem) felrúgni, az erős nosztalgikus érzéseim miatt. Szeretném nem csak rózsaszínnek, hanem reálisan látni..húzzatok le a földre hogy alaposabban gondoljam át a döntésemet)

2015. okt. 28. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A magyarokat, a pakikat, meg az utcán enyelgő ratyikat. Minden más nagyon rendben van.
2015. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy egyedül vagyok, mint a kisujjam. Nincs segítség. Nincs itt a család. A lányom 5 éves, most kezdte el kérdezni, hogy a mama miért Magyarországon lakik, mi miért nem? Utálom neki azt mondani, hogy ez van, ezt kell szeretni. (Nem így természetesen) A pakikat utálom, de ha hazamennék, akkor is lennének emberkék, akikat nem szeretnék. Mondjuk ők talán még feltűnőbben irritálnak. Ahol szinte csak ők laknak az a környék lepukkant. Utálom az öltözéküket, akkor zavar igazán, mikor paki környéken vagyok és 10 pakit látok, mire fehéret látok.

Viszont én egy eléggé fehér környéken-városkában lakom. Szerencsém van, mert a lányom osztályában nincs egyáltalán paki. Egy kis fiú van, aki nem fehér, hanem valószínű valamilyen fekete származék, de ha paki lenne, az se zavarna, mert 1-3 paki még elmegy egy osztályban. Az egész suliban össze lehetne számolni mennyi van belőlük.

Legfőképpen az zavar bennük, hogy büdösek, csúnya a ruhájuk és legtöbbnek nem tetszik a modora, mentalitása. Elvárnák, hogy Anglia alkalmazkodjon hozzájuk-és sajnos meg is teszi. A szerencsém az, hogy a város harcol foggal-körömmel, hogy ne állítsanak fel maguknak paki templomot....na még az a kántálás kéne ide...

Amúgy elég jó minden. Mondhatnám, hogy nem tetszik az utcakép annyira, jobb lenne egy otthoni utcakép, de már megszoktam. A szél, az, ami még zavar. Az otthoni termékekről lassan leszokok-illetve kiábrándulok belőlük. Hoztunk eddig minden évben pikk szalámit, és először a téli szalámiból, de most a rákocziból ábrándultam ki...az íze egyre pocsékabb. Jövőre nem hiszem, hogy hozunk. A péksütik se olyanok már, mikor hazamegyünk. Kispórolják a cuccot belőle. És egyre több termék beszerezhető itt is.

Kicsit eshetne kevesebbszer, kicsit néha lehetne melegebb nyáron, hogy legalább pár hétig fel tudjuk fújni a gyereknek a medencét:D

Hiányzik az, hogy nincsenek anyuka ismerőseim, akikkel kimehetnék a játszóra a gyerekekkel. Otthon abban a 2 hétben mindig találok valakit, akivel össze lehet haverkodni a játszón. Itt azért se, mert az olyan idős gyerekeket, amilyen nekem van, már nem nagyon kísérgetik a játszóra, kivéve, ha van kistestvére.

Néha engem is zavar, ha külföldi beszédet hallok az utcán, de szerencsére ez nem számottevő, mert ebben a kisvárosban még nincs olyan sok lengyel:D A szomszédváros fogadja be őket, mert ott olcsóbbak az albik, közelebb vannak a munkalehetőségek, több a gyár.

2015. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi, erdekes en epp a kinti utcakepet, varoskepet jobban szeretem az itteninel, pl.az egy olyan ami hianyzik. A paki problemat meg tobben is mondtak, es en meg sosem talalkoztam veluk abban a 2 evben mig Edinburghban eltem, nem tudom ez hogy maradt ki az eletembol.
2015. okt. 29. 16:21
 4/6 anonim válasza:

Elöször bocsánat ha találsz helyesírási problémát :)


- Nem tudok rendesen barátkozni, legtöbbször egyedül vagyok jó szar és ez nem azért mert nem probálkozok, pedig már kilenc éve itt vagyok... [Vissza szeretnék költözni]


- A szülei mell éllek de SOHA se tudunk semmit se csinálni egyutt ez rendesen szét szakit engem, sokszor egyedül vagyok a házba.


- Például ma, amikkor mentem a foiskolaba (17F) NULLA hagy mondjam megint, NULLA napsütés volt ma, egész nap a sötétbe járkáltam épülettől épületbe, ssötét volt amikor felkeltem és sötét van amekkora a házhoz érek. Tiszta Depresszió az egész. Fúj a Széll esik az éső.... ugh.


- ULTRA multikultura minden inkább irritáló .... pakkik


- Szuper mini a lakásunk az otthoni hoz képest ráadásul nagyon drága


- Mivel én egy faluba vagyok pocsék és drága a tömegközlekedés


- Nemtetszik a városkép nagyon ronda ez inkább esztétika


- Nemlátom a nagyszuleimet


- A magyar barátaim szinte megfeledkeztek rólam


- Ultra hoszú napok, nekem az iskola 9:00 - 16:15-ig tart.


- Rengeteg "Chav" - van biztos ismered az alacsony szintű fiatalokat márkás ruhákba, lök köt mindegyik.


- Nagyon szeret midenki panaszokdni, és rettenetesen lusták.


különben van magyar szomszédom szegény ő sem tud semmit csinálni elmegy 8 - 22:00 ig dolgozik haza jön max eszik és ez minden nap újra kezdődik, senkit se lát, semmit sem tud csinálni. :(

2015. nov. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha találok még szólok XD
2015. nov. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A magyarokat, a pakikat, meg az utcán enyelgő ratyikat. Minden más nagyon rendben van."


Hidd el, hogy a lengyelek sokkal durvábbak kint. Ha megjelennek egy munkahelyen kiturnak téged.

A melegek elfogadottsága teljesen más ott. Elhiszem, hogy magyarként - és más kelet-európai nép képviselőjeként furcsa ez, de nem ratyik.

2016. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!