Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő magyarok,...

Angliában élő magyarok, leírnátok a negatív tapasztalataitok kérlek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen hallottam, olvastam, hogy kint sem fenékig tejfel, de konkrétan soha senki nem fejtette ki ezt bőven nekem. Tudom, hogy kint csak egy bevándorló leszel, és ez egy jogos probléma, de szeretnék valós történeteket és indokokat is látni.

Minden érdekelne amit negatív élményként könyveltetek el kintről. Még az is érdekelne, hogy mennyire létezik a rasszizmus a bevándorlókkal szemben? Előre is köszönöm.


2011. szept. 13. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Én Londonban élek és dolgozom, eddigi tapasztalatom az, hogy általában azok szidják az itteni életet, akik "aljamunkát" végeznek és nem tudnak továbblépni vagy azért mert nincsen végzettségük vagy pedig egyéb ok miatt. Sokan kijönnek nyelvtudás nélkül, és csodálkoznak, hogy nincsen munkájuk. A másik véglet, hogy kijön egy diplomás, aki bizony nem fog kisegítő lenni. Ilyen hozzáállás nem megy! El kell fogadni, hogy új ország, új emberek, itt senkit nem érdekel hogy otthon ki voltál és mit csináltál, itt a nulláról kell elkezdened építkezni! Igen, itt is vannak problémák, de teljesen mások mint otthon. Itt, ha minimálbért keresel, akkor sem kell azon aggódnod a hónap végén, hogy lesz-e mit enned. Én a magam részéről még rasszizmust nem tapasztaltam. Nyilván aki kijön új életet kezdeni annak sok mindenről amit otthon esetleg megszokott, le kell mondani, sokan ezt nem tudják és inkább hazamennek. Itt csak az marad meg, aki tud alkalmazkodni és le tudja vetkőzni a magyar mentalitását! Az pedig hogy csak egy bevándorló leszel, ez igaz, de ugyanúgy igaz bármelyik országra ahova érkeznek bevándorlók! Gondolom te sem teljes értékű magyarként tekintesz egy moldáv vagy hasonló bevándorlóra!
2011. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek mindenben igazat adok. Ami nekem nem tetszett az a közvetlen környezetem, 10 melóssal együtt lakni, mert jobb helyre nem volt pénzem (szakképzettség és diploma nélkül voltam kint). Jó arcoki voltak amúgy, de hát belevittek a rosszba mindig.

És igen, a nyelvtudás. Rengetegen kimennek, hogy majd megtanulnak angolul, és az elején összeszorítják a fogukat, és csinálják az alja munkát, ahol meg piszkosul semmi nyelv nem ragad rájuk a többi bevándorló között. Rengetegen emiatt nem tudnak továbblépni.

Nekem még nem tetszett az időjárás, meg elképedtem, hogy mennyivel pazarlóbb az életstílus, mint itthon.

Rasszizmus: szerintem nincs. Egy néger lány mondta nekem, hogy "mit rinyálsz azért, hogy nem kapsz munkát! Te legalább féhér vagy!" Úgyhogy lehet, a feketékkel szemben él valamilyen szinten. (bár szerintem nem, ez inkább kultúrális külömbség)

Tényleg, velem csak fekáknak volt problémjuk, másnak nem.

Ja meg talán az, hogy nincs olyan, hogy ellébecolod a munkaidőd. Mindenütt pörgés van. (vagy csak én nem tudtam/akartam úgy helyezkedni)


Viszont még egy. Utána nem úgy nézel a hazádra, mint előtte, és sokan nem találják itthon meg a helyüket újra.

2011. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat:)

Hát eddig még nem lenne problémám, nyelvvizsgám van angolból, szóban jobb vagyok, és nem félek beszélni, most még diákmunkás vagyok suli mellett, hát nem hiszem, hogy sokkal jobbak lehetnek ezek, mint a kinti "alja" munkák.


Csak ugye sose értettem, hogy ismerősöm mindig panaszkodott, hogy magyarok így, Magyarország úgy. De akkor minek jöttél vissza? Erre mindig az volt a válasz, hogy azért a kinti életnek is megvannak a maga hátrányai, amit sosem fejtett ki. itt is elég sokszor olvasom ezt.


Még az elsőtől megkérdezném, hogy mit értesz az alatt, hogy "sok mindenről amit otthon esetleg megszokott, le kell mondani"?

Elhiszem, hogy idegesítő vagyok, de ezt kifejtenéd kérlek? csak ha egyszer tényleg odáig jutok, hogy ki lehetne menni szeretnék eléggé felkészült lenni.

És mégegyszer köszönöm a válaszaitokat:)

2011. szept. 13. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Még az elsőtől megkérdezném, hogy mit értesz az alatt, hogy "sok mindenről amit otthon esetleg megszokott, le kell mondani"?"


Arra gondolok itt, hogy, főleg az elején, mikor kijössz akkor bármilyen (legális) munkát el kell hogy vállalj és otthon lehet hogy nem ehhez szoktál. Vagy mondjuk nem tudod a megszokott ételeidet, italaidat enni, ezért szidod az országot. A kulcs a a külföldi munkavállaláshoz, hogy tudj alkalmazkodni a körülményekhez és mindent csinálj magad, mert senki sem fogja helyetted! Fontos tanács! Lehetőleg kerüld a magyarokat! Ez nem vicc! Itthon is utálják egymást a magyarok, külföldön még halmozottabban igaz. Sok régi "kedves" magyar lakótársam nem érti hogy én hogy kaptam a szakmámban, rendszergazda állást, mikor ők csak mosogatnak! Mert én éltem a lehetőséggel, volt hozzá nyelvtudásom és meg voltak az ismereteim. Most már egy kis garzon lakásban lakom, ami csak az enyém, illetve a barátnőmé is. Sokan sajnos abban a hitben élnek, hogyha kijönnek, akkor mindjárt ölükbe hullik a pénz. Na ez nem igaz! Itt nagyon keményen kell dolgozni ezért pedig kapsz olyan fizetést, amiből megélsz. Egy jó példa az alkalmazkodásra! (Egy közeli ismerősöm aki diplomás informatikus, 2 hónapig kukásként dolgozott, mert kevés tartalék pénze volt.)

2011. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ezt leírtad. Azért mondjuk ezt jó tudni, hogy kerüljem el a kinti magyarokat, pedig számíthat rá az ember, hogy a vér nem válik vízzé, csak mégis...

Tényleg köszönöm, hogy ezt leírtátok, mindkettőtöknek ment a zöld kéz:)

2011. szept. 13. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Az mondjuk hozzátartozik, hogy nem minden magyar kötsög kint sem, én jó arcok között voltam, akik segítettek sokat, néhányukat ismertem itthonról.

És ilyen munkaerőközvetítőknél, ahol dolgozott magyar, ők segítettek egy csomót, meg összehaverkodtam munkaközben néhány arccal, akik szintén segítettek, amikor szarban voltam.


Viszont átcseszések vannak. Vettek autót ismerősömék egy magyartól, akivel haverok voltak, együtt ettek hétvégente, meg ilyenek, nos az outóról meg kiderült, hogy kétszer annyi a biztosítás, mit amennyiért megvették (kb 700.000 ft volt az autó ára)

Meg egy kőműves srácot cseszett át a magyar főnöke nagyjából egy havi bérével, mert valamit elcseszett a főnök.


Szóval meg kell válogatni, kiben bízol, de valakiben úgyis meg kell, és minden negatívummal együtt szerintem könnyebb magyar társaságban kezdeni, már abból a parktikus szempontból, hogy a hétköznapi tudnivalókról könnyebb információkat szerezni.

2011. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem könnyű. Köszi szépen.
2011. szept. 14. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kint élő magyart kell kerülni, vannak jófejek is. Én nem tapasztaltam rasszizmust illetve, hogy meg szóltak volna eddig, hogy bevándorló vagyok, mivel azt sem tudják sokan, hogy hol van Magyarország. A kivándorló magyarok nem egy komplett massza, de általában a következő rétegek vannak:

A leírt rétegek csupán a véleményem, nem biztos, hogy mind ilyenek és akinek esetleg van még ötlete, az írjon.


1. A szánalmasak:


Tényleg elhiszik, hogy a "Peti ismerősömmel és 4 haverral összeköltözök egy 60 nm-es lakásban Brixtonban, amit magyar ad ki, akkor itt buli lesz tesa". És tényleg benyalják, hogy "magyaroknak kell dolgoznom, emiatt nyelvtudás sem kell" munkák legálisak. Ők - nyelvtudás hiánya miatt is - rendszerint, azok, akik a londoni rémtörténeteket írják és csodálkoznak, hogy átverték őket, illetve hogy, attól mert magyar valaki, még nem garancia az semmire. Szerintem ez a legszánalmasabb, hogy valaki vakon bízva idegenekben kiszolgáltatottá teszi magát és elhiszi, hogy kint tényleg minden az ölébe hull azonnal. A sok csalódás miatt minden otthoni rossz emlék megszépül és már nem is akarnak kint élni, de nem látják be, hogy csak ők a hibásak.


2. A prolik:


Eljátszák itthon a menőt, kérkednek a "tökéletes angol tudásukkal", miközben kint a legalja munkát végzik el, de minden kint élő magyarra irigyek és rosszindulatúak, akiknek jobb munkája van és nem értik meg a sötét agyukkal, hogy akinek jobb munkája van, annak jobb nyelvtudása, szakmája is van. Jellemző, hogy hangosan tesznek olyan magyar szavakkal megjegyzéseket (mint nig.ger, r.aszta, idi.óta, kr.etén) amit minden nyelven meg lehet érteni és emiatt csodálkoznak, ha cikis helyzetbe kerülnek.


3. Alkalmazkodók:


Van nyelvtudása, tud és akar alkalmazkodni. Az elején ugyan nehéz nekik, de aztán 1-2 éven belül tovább tudnak lépni és jobb körüményt teremtenek maguknak. Ők ugyan tartják a kapcsolatot az 1. és 2. kategóriában leírt emberekkel, eleinte még lakótársak is lehetnek, ám rendszerint szétköltöznek, mivel jobb munkahelyre kerülnek. Ők is keményen dolgoznak, de félre tudnak ők is tenni. Mivel sokkal jobban beszélik és értik a nyelvet, mint az 1. és 2. kategóriában leírtak, emiatt jobb munkahelyen dolgoznak (pl.: jobb szálloda, jobb étterem, kávézó alkalmazottja, managere is, de nem kizárt a 4. kategóriába való tartozás.), ezáltal sokszínű körben mozog és vannak más nemzetiségű barátai is.


4. Akiknek bejött az élet:


Nagyon keresett szakmája van, ennek értelmében beszéli, érti és írja is az angolt tökéletesen. Nagyon jó fizetése van, amiért keményen dolgozik, de cserébe normális környéken él és olyan életszínvonala van, amire itthon sosem lett volna lehetősége.


5. Akiket kint jobban elfogadnak:


Általában melegek és leszbikusok. Az ő esetükben bármelyik kategória lehet. Ők általában megkedvelik a kinti életet, mivel jobban tolerálják a másságot, tapasztalatom szerint, még az egyik meleg ismerősöm, aki egy vidéki angol kisvárosban él a barátjával, is meséli hogy a kollégái már alig várják hogy házasodjanak. Teljesen érthető az ő esetükben, hogy nem akarnak hazajönni.

2015. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok:


A 4-est kijavítanám: Nekik keresett és ottani viszonylatban jól fizető szakmájuk van.

2015. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!