Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most melyik? Egyik helyen azt...

Most melyik? Egyik helyen azt olvasom hogy az A+=10%-al jobb amásikon meg hogy 10%-al rosszabb.

Figyelt kérdés
beépített sütőt szeretnék venni de nem valami energiazabálót, először az kavaer be hogy árukeresőn a,a+,a++,a+++ can márkaboltban meg a,a-10%,a-20% és most nem tudom hogy hogy smint kell nézni :(

2015. nov. 5. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egészen egyszerűen sütőnél ostobaság ezek az energia osztályok.


A villamos energia egy sütőben kvázi 100% -ban hővé alakul (most lehet agonizálni, hogy némi fény, meg a hőlégkeverő ventillátor fogyasztása ha van). Így kb. 100% a hatásfoka.


Talán abból adódhat némi különbség, hogy mennyire van leszigetelve, esetleg a sütőtér mérete játszhat még szerepet, de túl sok forradalmi újítást ebben a felhasználásban nem igazán lehet kitalálni.


Nagyságrendnyi különbségeket nem lehet ebben elérni, ha úgy akarjuk nézni mindegyik sokat fogyaszt, ha meg úgy nézzük egy héten hányszor sütsz, annyiszor 1-2 óra, ha folyamatosan működne a fűtőszál lenne vagy 80 Ft, de ha eléri a hőfokot lekapcsolja és csak szakaszosan üzemel, lehet vagy 20-30 Ft egy sütés. Ebből a 10% (ha ugyan tényleg kevesebbet fog fogyasztani, mert ki méri ezt ki miután beépítette...) akkor van 2-3 Ft egy sütésen? Ezer sütésen 3000 Ft? Sose jön vissza egy 6-8.000 Ft -os árkülönbség.


Én azt gondolom inkább azt nézd mennyire felel meg, mennyire tetszik.

2015. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kössz a választ

csak nem vagyok benne annyira a témában és gondoltam hogy jobb ha keveset fogyaszt mint pl a mosogatógépeknél is.

2015. nov. 5. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
ahogy írják, az a különbség 10 év múlva sem jön be. vegyél olyant, aminek megfelel a felszereltsége, inkább ezeket nézd át.
2015. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 puritan ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval!

:-)

2015. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!