Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez a hőmérő tényleg vezeték...

Ez a hőmérő tényleg vezeték nélküli?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval a külső mérő részét nem vezetékkel kell összekötni a hőmérővel? Kirakom akárhova a kertbe és kész? A nappaliban meg látom a hőmérőn, hány fok van kint?


Még soha nem volt ilyenünk, eddig sima hőmérő volt kint, és férjemet meglepném ezzel karácsonyra.

Vélemények?



2015. dec. 8. 10:28
 1/4 kovpet ***** válasza:

Nem volt ilyenem, de ez annak néz ki :)

Gondolom, valami wifi-szerű rendszerrel kommunikál a kültéri egység a beltérivel és úgy közli a külső hőmérsékleti adatokat. A beltéri meg méri a belsőket.


itt egy részletesebb lista a jellemzőiről:

emos-hu.hu/termek/2603114000-rst-02255-vezetek-nelk-homero


Nem tudom, hogy mennyi időre elég egy adag elem, mert ha nagyon kell kommunikálnia és még messze is van a kettő egymástól (esetleg fal mögött), akkor lehet drága (és nem valami környezetbarát) az üzemeltetése a sok elemcsere miatt.

2015. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen szereltem volna rá egy kis napelemet, ami tudja tölteni napközben az akksikat. 200 Ft-os plusz tétel, a hőmérő ára mellett már majdnem elhanyagolható, viszont hónapokkal, ha nem évekkel hosszabbíthatja meg az elem(akkumulátor)csere-ciklusokat.

Lehet, hogy van belőle napelemes is, szerintem bogarássz még kicsit a neten, hátha találsz.

2015. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az érzékelő hatótávolsága- 50 m szabad területen, 433 MHz


Tehát igen

2015. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


A napelem jó ötlet. Utánanézek, van-e olyan.

Mindenképpen tölthető elem lenne benne, talán az kicsit környezetbarátabb.

2015. dec. 8. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!