Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melegebb lakásban hogyhogy...

Melegebb lakásban hogyhogy nyugodtabb az ember?

Figyelt kérdés
Új házba költöztem, ami nagyon jó hőszigetelésű, 23-24 fok van bent, sokkal nyugodtabb az ember, mint az előző régi rossz komfortú házban. Nem számlákra gondolok, a nyugodtságon, mert bár az is alacsony.
2015. dec. 13. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Mert komfortosabban érzi magát. Ez miért olyan meglepő?
2015. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert te ott érzed magad jobban. Én pl 23-24 fokban már rosszul érzem magam, izzadok, minden bajom van. Munkahelyemen is az én irodámban fokokkal kevesebb van mint másoknál. Barátnőm meg pl nálunk nem érzi jól magát, fázik. Más a komfortérzete mindenkinek.
2015. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
24 nekem az már sok. Nálunk 20 fok van, max 20,5.
2015. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én aztán nem lennék nyugodtabb... Legkésőbb 20-nál már muszáj lekapcsolnom a fűtőegységemet, de eddig is csak azért megyek, hogy valami hőt hozzak össze a falakba. Fixen 800 wattos fűtőegységem van, ami nem sokáig lehet bekapcsolva egyszerre, mert megégek :D Most nem voltam bent, s ugye keveset fűtök itt, leesett 17,5 celsiusra, ment 10 percig, már megint meleg van, igaz, rám irányult s bolyhos pizsamám van ;)

Ha tornázni akarnék, ki kellene tárnom az ablakot.


Nyáron valahogy elviselem a 25 Celsius-fokot is (miután már több hete kánikula van és valahogy hozzászokom), de ilyenkor télen visszaesik a hőtűrésem.


Neked nyilván jólesik a meleg.


Továbbá jó hőszigetelésnél melegek a falak, ami sokkal nagyobb komfortérzetet jelent, mint a meleg szoba hideg falakkal, esetleg rosszul záró ablakokkal... Azt hallottam, ilyenkor pár fokkal melegebbnek érzi az ember a szobát, mint amilyen valójában.


Laktam már extrém rossz és igen jó hőszigetelésű házban is. A hőszigetelés foka szoros kapcsolatban volt a komfortérzetemmel...

2015. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!