Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy mossak/tisztítsak egy...

Hogy mossak/tisztítsak egy hatalmas macit? 125 cm szerintem 5 kg, mosógép nem jöhet szóba, nem fér be, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most vettem egyet,piszkos,dohány szagú,ilyen gőzölők meg ilyen ketyerék nem jöhetnek szóba, szorít az idő. Nem akarom hogy bebüdösödjön mosás után,legyen jò illata :)

2015. dec. 18. 13:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
tisztító
2015. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elviszed egy mosodába és ott kimossák egy nagyobb géppel.
2015. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nincs a közelben,otthon kellene megoldani
2015. dec. 18. 15:18
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Wu2 sampont langyos vízbe, és egy szivaccsal jól dörzsöld át mindenhol.
2015. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Kérdés, hogy a bélésanyaga bírja-e a vízben ázást.

Ha igen, akkor szerintem lazulj este egy kád forró vízben, aztán ha végeztél, önts még némi mosószert a vízbe, és áztasd be félórára a macit. Le is lehet súlyozni, hogy teljes egészében a víz alá kerüljön. Némi nyomkodás minden oldalról.

Ha kicsepegtetted, ültesd/állítsd a radiátor közelébe vagy két napra, és megszárad. (Tegyél alá egy nejlont, arra valami rongyot, hogy ha esetleg még tovább engedné a vizet.)

2015. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Kizárt hogy kézi mosás után, centrizés nélkül kiszáradjon rendesen. Főleg most, télen. Még a sokkal kisebb párnának is két nap kellett úgy, hogy a forró radiátoron volt és többször meg is fordítottam.
2015. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj,hogy ha ez egy normálisan megcsinált maci,akkor mozog keze~lába+a feje. Na most ez úgy van megcsinálva,hogy a végtagok tövénél,és a törzsben van 1~1 tenyérnyi fa,vagy műa. korong,így ezek vannak csavarral összefogva.Ha régi,akkor biztosan fa,ha kimosod,utána gndok lesznek vele.

Ha csak egy maci alakú bábu,nem mozgó,"egyben" testrészekkel,akkor felvágod,kiszeded a tömést,és úgy mosod ki...majd vissza,és bevarrni.

2015. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A szintén piszkos nagy leopárdot szerencsére nyáron tisztítottam (nem finomkodtam, be a kádba, egészen csuromvizes lett), az kánikulában pár nap alatt megszáradt a teraszon :)

Most neccesebb lenne, bizonyára inkább nedves ökörepés szivaccsal szórakoznék vele, hogy ne folyjon belőle a víz... Forró radiátor mellett bizonyára simán megszáradna. Egészen átitatva vízzel már nem tudom, mi lenne, én bizonyára nem merném úgy csinálni, bármennyire is jó egy forró radiátor. Lehet, hogy nem lenne gond, de lehet, hogy igen, ehhez nem értek.

2015. dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Na igen, nyáron a 40 fokban, tűző napon 1-2 óra alatt megszárad, az tuti.

De most biztos nem, még konkrétan a radiátoron sem.

Felvágni, kiszedni a bélést... anyám... szedtél már szét valaha ilyesmit, vagy akár kiszakadt véletlenül valami? Sosem lesz ugyanolyan! Nem lehet úgy visszatömni, ahogy anno a gyárban megcsinálták.

Sajnos otthoni megoldás nincs télen, ha a mosógépbe nem fér be. Mondjuk egész biztos vagy benne? Ne azt nézd, hogy több, mint egy méter. Ha puha, be lehet gyömöszölni. Mozogni nem fog a dobban, de a víz, a mosószer, az öblítő ettől még jól átjárja. És ha ki van centrizve, akkor már tényleg megszárad 1-2 nap alatt.

Vagy a szomszédoknál, barátoknál ha van szárítógép, ma már elég sok háztartásban van, fél-egy óra alatt csontszárazra szárítja.

Ha ezek közül semmit sem tudsz megoldani otthon, akkor csak a tiszító marad. De az nagyon drága, arra készülj fel.

2015. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 TappancsMancs ***** válasza:
0%
A mosodára szavazok én is, ha nincs a közelben akkor tervezd össze más úttal, pl szomszéd város ahol vennél néznél ezt azt. Kapcsold egybe egyéb dolgoddal. A fürdővizedbe szerintem ne tedd, nézzük meg mi marad a kád oldalán fürdés után. Szappan és zsír és lehámlott bőr keveréke. Az ne menjen bele. Ha kád akkor engedj neki külön vizet, csak ha bevu2 -zöd vagy ilyenek az a mosószeres víz belemegy a szivacsba vagy tömésbe. Azt szerintem nem tudod rendesen kiöblíteni, még egy kis tenyérnyi mosogató szivacsot is hányszor kell átöblíteni és kinyomni mire mosószer mentes lesz? Mindent összevetve ne sajnáld elvinni mosodába, csak el tudsz menni ha kell ide oda.
2015. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!