Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy fatüzelésű...

Miért mondják, hogy fatüzelésű kazánba nem jó akáccal fűteni?

Figyelt kérdés
Akác tűzifát mindenki isteníti, mégis azt hallottam, h kazánban nem az igazi.. Miért? Kályhában én azt tapasztaltam, hogy nagyon jól ég, de nincs parazsa. Ti milyen fával fűtötök?
2015. dec. 26. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne jó, nem is értem , ki mondja? Én kazánban csak nyárfával az vált be nekem ár érték alapján legjobban.
2015. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet h azért mondják, mert nincs parazsa.

Amúgy meg szerintem is az a legjobb tűzifa.

2015. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyetlen fa fajta,ami nyersen is kiválóan tüzelhető .

Kazánba nem szabad apróra hasogatni ,igy nem ég le olyan gyorsan ,és még parazsa is marad .Nincs parazsa,de hamuzni is ritkán kell .Kormozó hatása is nagyon gyenge .

Már több mint egy évtizede ezzel fűtök cs.kályhában .

2015. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nincs parazsa. Vagy lánggal ég, vagy elalszik.

Olyan helyekre igazi, ahol kisebb tűztérben intenzívebb égés kell, mint pl. kályha.

Kazánba enyhébb időben csak akkor jó, ha alul van tervezve a rendszer. De ha -10 van kint, és folyamatosan lánggal kell égni a tűznek, akkor oda is tökéletes.

2015. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!