Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire rossz ötlet házat...

Mennyire rossz ötlet házat venni az ex közelében?

Figyelt kérdés
1 éve lett vége a kapcsolatomnak, és viszonylag sürgősen el kellett költöznöm. Akkor jobbnak láttam, ha nem maradok azon a környéken, mert elegem lett mindenből, ezért messzebb vettem egy lakást. Viszont ahogy telik az idő, egyre jobban hiányzik az a környék. Mindig is az volt az álmom, hogy ott lakjam, és azelőtt is már ott laktam, hogy vele megismerkedtem. Visszavágyom. Viszont olyan az a hely, mint egy falu (bár Bp-n van), mindenki ismer mindenkit, és óhatatlanul is összefutnánk. Az exel nem vagyok rosszban, bár nem keressük egymást, csak akkor ha pl még odamegy véletlenül egy levelem vagy ilyesmi, de ilyenkor normálisan tudunk kommunikálni. Szóval ez önmagába nem gond, inkább az, hogy pl az új párjainknak mennyire lenne ez kellemetlen, hogy állandóan összefutunk, illetve azt se akarom, hogy minden ismerős ezen csámcsogjon. Vagy ezek nem kéne hogy zavarjanak? Mit gondoltok?
2016. febr. 17. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem zavarna, kínos lenne összefutni, és igaza van,az új partnereknek lenne a legrosszabb. Szerintem felejtős.
2016. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, a következő páromnak pedig nem mutatnám be, hogy "nézd, ő a volt pasim, 2 házra lakik innen".

Ismerek olyat, aki megvette egy ikerház egyik felét (mármint egyedül a csaj, csak az övé lett), a másikat pedig az anyósa. Aztán a pár szakított, az ismerősöm pedig a volt anyósa szomszédja, ahova nyilván gyakran jár a volt párja is. De azóta már családja is van, nincsen semmi problémájuk a helyzettel.

2016. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ok,és ha összefutnál az exeddel az új partnered jelenlétében, akkor nem is köszönnél neki,vagy elfordulnál,vagy nem mondanád meg a párodnak,hogy ki az? Anyós lakik ott, az más szerintem,mintha az ex is ottlakna.
2016. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Emberek, irigylem a problémáitokat! :D
2016. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, mivel lezártuk. Miért foglalkoznék én még vele, meg egyáltalán ilyenekkel? Találkoztok, köszönsz, ennyi.


Mint egy normális, felnőtt ember.

2016. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok


Még annyit, hogy párodtól miért kellene tiltani? Ha kérdezi ki volt ez, akkor megmondod, hogy az ex.


Vagy ez csak nálunk van úgy, hogy a párom ismeri az exeimet és én is az övéit? Sőt van olyan is, akit amúgy is ismert (még egyetemről) vele ugyanúgy kezet fog, beszélgetnek.


Azért mert jártál valakivel, nem kell bújkálni előle, meg a világ másik végére költözni.

2016. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az,hogy el kell bújni a másik elől, de ez nagy részben úgyis a párodon fog múlni,hogy féltékeny típus-e vagy sem. Meg azon,hogy ki szakított és miért. Mert mondjuk ha te szakítottál,mert nem voltál vele boldog,azt az új másként fogja értelmezni,mintha téged dobott volna az exed. Mert akkor jön a gyanúsítgatás, hogy újra össze akarsz vele jönni,azért olyan fontos itt laknod,pedig volt már másik lakásod, stb. Nekem pl a párom lenyomott egy féltékenykedést minden ok nélkül,mert láttam az exemet séta közben majdnem 1 év után és megkérdeztem,hogy van. Pedig aztán a jelenlegi miatt hagytam ott az exem,szóval tényleg semmi oka nem volt rá. Ok, magamban kuncogtam,tudtam,hogy másnapra úgyis elmúlik ez nála, nem volt belőle ügy. Na de ha még a közelében akarnék lakni...Elég nagy ez az ország,meg még Budapest is ahhoz,hogy találj egy hasonlóan jó helyet.
2016. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok van abban, hogy ha lezártuk, és vége akkor végülis nincs miről beszélnünk, és függ az újpártól is, hogy hogyan reagálná le adott esetben. Még gondolkodom rajta szerintem, illetve inkább egyelőre jegelem a dolgot és meglátjuk milyen érzéseim lesznek ezzel kapcsolatban még több idő elteltével.

Maga a hely elég egyedülálló Bp-n, közvetlen vízparti telkek nem horror áron, szerintem ilyen nincs még egy a városon belül, és a munkám miatt nem tudnék messzebb költözni. Szóval ezért dilemmázom rajta ennyire.

Mégegyszer köszi!

2016. febr. 17. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!