Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Falun vagy városon jobb lakni?

Falun vagy városon jobb lakni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és egy kis faluban (2500 fő) nőttem fel.Nem tudom de most jutottam el arra a pontra hogy elég volt a faluból.Unom azt hogy itt semmi sincs sem munkalehetőség csak a közmunka a boltok már 4-5-kor zárnak ha valahova menni szeretnék várjam a buszt stb.Van amúgy egy 2 éves kisfiam a párom napi 8 órába dolgozik én meg be vagyok zárva ide az unalomba.Csak én reagálom túl?Megtudnák szokni egy panel lakást és egy nyüzsgő várost?
2016. febr. 19. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak falusi kertes ház és nagyvárosi panel létezik, vannak köztük átmenetek. Pl. nagyobb városokban polgári lakások, téglalakások, sőt, kertes házak is.


Én nagyvárosban nőttem fel, és most Bp-en élek 10 éve. Amit szerettem/szeretek a nagyvárosban: kiállítások, mozi, jó közlekedés, rendezvények, vasúti csomópont, színházi programok. Valóban, az éjjel-nappalik és az éjszakai buszok is megkönnyítik az életet, és az is, ha nem otthon vagy bezárva, hanem el tudsz menni a gyerekeddel játszóházba, babaközösségekbe, bábszínházba, stb.


A mi környékünk gyerekbarát, sok park, kevés autó, sok játszótér, közeli kulturális események,múzeumok, rendezvények. Pedig Budapest, szóval mi szeretjük, és ide vállaltunk gyereket is.:)


Neked és a férjednek kell eldöntenetek, mit szeretnétek.

2016. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krek87 ***** válasza:
85%
Én is falun nőttem fel. Én a panelt egyáltalán nem tudtam megszokni a (folyamatos alapzajt) pedig 4 évet éltünk benne. Városban kertes családi házra nem volt pénzünk így ismét falun élünk. Mérlegelnetek kell, meg hogy mire van pénzetek. Meg van mind a kettő típusnak az előnye hátránya
2016. febr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Embertől függ. Én kézzel-lábbal faluba igyekszek vissza, bár az is igaz, hogy autónk is van, meg pénz is rá feltartani, úgyhogy nem lesz akadály a programoknál, bevásárlásoknál stb. hogy faluban élünk. Csórónak lenni itt is, ott is rossz, de faluban legalább csendesebb.

.

2016. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A város mindenképen jobb. Nem csak munka de vásárlás,közlekedés,akármi szempontjából.

Persze a panel azért kompromisszum köteles életforma de én szerettem. És azért van más ism mondjuk a kertváros ami azért város,de van benne falusias nyugi.

2017. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!