Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van ha az albérlőm babát...

Mi van ha az albérlőm babát vár? Mit tudok tenni? Nem lesz baj belőle?

Figyelt kérdés
2008. szept. 20. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem a kérdést? Mi lenne ezzel a baj? Gratulálj neki.
2008. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Én se értem. Vagy ti egy lakásban laktok és csak szobát bérel? Mert akkor mondjuk megértem, ha te nem erre rendezkedtél be. De ha egy egész lakást bérel, akkor nem tudom miért zavar ez.
2008. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondol,hogy mi van ha nem fizet,mert akkor ha jól tudom nem teheti ki
2008. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a bérleti szerződésben kikötötte azt, hogy a szerződés felbontásakor cserelakást - az ingatlanban lakó esetleges kiskorúra való figyelem nélkül - nem biztosít, akkor semmi "gond" nincs. Ha ez nincs kikötve, akkor törvényi erőnél fogva védelmet élvez a kiskorú, és csak cserelakás biztosításával lehet felbontani a szerződést.
2008. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Hát az az igazság, hogy pont babát várok és albérletben lakok. Szerencsére a főbérlőm elég pozitívan áll hozzá, Nekem pedig eszembe se jutna kihasználni.

Gondolom azért merült fel a kérdés, mert nem bízik az albérlőjében. Annyit tudok javasolni, hogy leülni, megbeszélni, a mi van ha... lehetőségeket. Fel tudj rá készüléni, ha esetleg valami balul ütne ki.

2008. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is albérletben lakok és 6hónapos terhes.Külön családiház nem lakunk a tulajjal még is kidobbot minket.Mert fél a tulaj,hogy ha baba jön nem tudunk fizetni,de ez hülyeség.Mégis megtette!Szóval inkább beszélj vele nehogy te is így járj!
2008. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen,pont az volt a lényege a kérdésnek,hogy hogyan tudom kirakni? Ugyanis mondjuk mostmár én szeretnék beköltözni!
2008. szept. 20. 13:47
 8/14 anonim válasza:
100%
ebbölsemmi bajod nem származhat gondolom jol állhatnak anyagilag ha albérletbe gyereket szül.Nekem is sok gonom volt ezzel söt nem is találtam igy albérletet nekemhála istennek nagyon jo a mostani föbérlöm.
2008. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Előre is bocsánatot kérek azoktól, akik albérletben kénytelenek lakni, de ugye a kérdés a főbérlőtöl származik. Ahogy az egyik válaszoló írta, hogy alá kell velük íratni, hogy kiteheted őket, az nem oké, mert rájuk vonatkozhat, de a babára nem. A törvény és a gyámhatóság a babát, a baba érdekeit védik. Tudtommal az az egyetlen megoldás, ha a bérlő közjegyző előtt valamelyik rokonával, barátjával, stb. befogadó nyilatkozatot ír, amiben leírják, hogy ha hontalanná válnak, befogadják őket gyerekkel. Ilyet íratnak a bankok is, ha jelzáloghitelt veszünk fel. Nem tudom, hogy így utólag mit tudsz tenni, te ismered a bérlőket. Én biztos leülnék velük megbeszélni, hogy lassan kellene a lakás, és mondjuk még a baba születése előtt érdemes lenne másik lakást nézni, ne a babával keljen költözni. Ha amúgy rendesek, normálisak, mindenképp segítenék nekik esetleg keresni, vagy az új főbérlővel beszélni, sőtt szerintem még egy havi díjat is megérne elengedni, hogy az új helyen esetleg a kaukciót könnyebben le tudják tenni.
2008. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor te szeretnél beköltözni a saját lakásodba. A köztetek lévő szerződéstől függ, hogy milyen feltételekkel bonthatod fel a szerződést. Ha nincs szerződés, akkor jellemzően az egy hónapos felmondási idő a tisztességes, ezidő alatt találhatnak maguknak új albérletet. Viszont mindenképp a terhesség nyolcadik hónap vége elött költözzenek ki, mert utána már valóban életbe lép a baba-védelem, így elkerülheted a macerát, hogy a saját lakásodhoz juss. Szintén a szerződésetektől függ, hogy milyen állapotban köteles a rendelkezésedre bocsátani a lakást, jellemzően az átvett állapotot kell helyreállítani, tehát, ha ki volt festve mielött beköltöztek, akkor ki kell festetniük, ha összekoszolták, de a rendet, tisztaságot mindenképp megkövetelheted. Amit nem csinálnak meg munkát annak a költségeit levonhatod a kaukcióból, hiszen ez épp erre van. Nagyon sajnálatos, hogy épp ilyen helyzetben van az albérlő, de ettől neked még nem kell, hogy hátrányod legyen.
2008. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!