Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lányok, nők, akik dolgoztok!...

Lányok, nők, akik dolgoztok! . Ti hogyan osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

ha mondjuk napi 9-10 órát dolgoztok, mellette hogyan osztjátok be az időtök többi részét? ..mikor főztök otthon, házimunka, stb.? ..mikor pihentek? kort is írjatok lécci ...előre is köszönöm :)

20/l



2016. ápr. 4. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire sehogy,főzni pihenőnapon,az kitart 2-3napig.Kimerít a munka mire hazaérek,mert fizikai.Takarítani akkor ha szabit veszek ki.Ezt nem a napi rutinra értem,hanem a nagytakarításra.Pihenni meg próbálok minél többet,mert kell az erő a másnaphoz.27N
2016. ápr. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

8 órában dolgoztam még nemrég (most CSED-en vagyok 4 hete). Mi 8-4-ig dolgoztunk mindketten. Aztán hazaérve vacsit rendeltünk, vagy vettünk hazafelé. Hétvégén főztünk csak, ez most is így van. Pihenni is este pihentünk, bizonyos hétköznapokon munka utáni programokat is szerveztünk barátokkal. A házimunka nagyrészt hétvégére maradt, kivéve a mosást, mivel kicsi a gépünk, így egy gyors mosást pár cuccal bármelyik este el tudtunk indítani.:)


28N

2016. ápr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem a kérdést miért csak a nőknek címezted. A férfiak ugyanúgy végeznek házimunkát...


Amúgy 9 órát vagyok munkába és 1 órát ingázok összesen. Fél5-6 között érek haza.

Van robotporszívó, mosogatógép, felmosórobot, ami nagyban megkönnyíti az életünk!


Ha hazaértünk együtt vagy felváltva főzünk a férjemmel 2 napra. Heti 1x étterembe megyünk, és heti 1x mindketten továbbképzésen vagyunk este, az a nap elég zsúfolt.


A többi este szabad, igazából fél óra a főzés aztán még marad 5-7 óra a napból attól függően mennyire vagyunk álmosak :)


Mosni hétvégén szoktunk meg fürdőt+ wct takarítani de az gyorsan megvan:)

2016. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hazaérek, főzök vagy főz a férjem, mondjuk több napra, így nem kell mindig. Mosogatógép van, így azzal nem kell foglalkozni.


Porszívózni péntek szokott a férjem, én addig általában mosok-teregetek. Aztán kád+mosdó+wc takarítás, de az kb. fél óra sincs ketten.


Hétköznap semmi házimunkát nem végzünk szinte, bőven van időnk egymásra, szóval munka után igazából pihenünk :) 28/N

2016. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

42/N: minden nap igyekszem vmit megcsinalni + a kozvetlen napi kupit folyamatosan megszuntetni magam utan. Sajnos tornado tipus vagyok, igy minden nap ra kell erre szannom 15-20 percet.

Minden masnap fozok, de ugy, h a melyhutobe is teszek el sanyaru napokra etelt. Ezen felul van a fagyasztoban par elore megtisztott kiporciozott leveszoldsegem is faradt estekre.

Vasarolni konkret listaval megyek, nem flangalok. Hazafele jovet megyek boltba. Par percre lakom amugy a mhelyrmtol.

Csekkfeladas helyet netbankolok.

Hetvegen amikor csak tehetem mindig ledolok ebed utan. Hirteleen ennyi :)

2016. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt h hetvegen pedig kb 4 ora alatt takaritas
2016. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy sima asztali naptaram. A reggeli kavenal felirom mit akarok aznap megcsinalni, es ha kesz, kipipalom. Ez jo erzes, es mederben is tartja a dolgokat.
2016. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hétközben csak valami egyszerűt főzök, kb. minden másnap. Ezen felül rendet tartok (elpakolás, mosogatás, söprés, stb.), esetleg egy-egy adagot kimosok, ha nagyon összejön. Hazafelé a kisboltban veszek valamit, ha nagyon kell. Csütörtök munka után nagybevásárlás. Takarítás két részletben: péntek délután és szombat délelőtt. Szombat délelőtt szoktam piacra is menni. Szombat délutántól lazaság van, de előfordul, hogy még akad valami (lépcsőház felmosás, vasalás, stb.) Nagy főzés csak hétvégén van, de az se mindig. Sokszor kirándulunk. 48N.
2016. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as: hogyan osztod kette a P du. es Szo de. feladatait?

Koszonom :)

2016. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lotti1 ***** válasza:

Szia.ha még érdekel leírom én hogy csinálom.

!3 éves nő vagyok, 20 éve vezetek háztartást.Eleinte nem ment zökkenőmentesen persze,de magam kárán sokat megtanultam.

Én napi 8 órás állásban/ fizikai/ dolgozom összesen kb. 2 órát utazom hozzá.

Minden másnap főzök,így a nemfőzős napokon csinálom a házimunkákat.Hétvégén van nagytakarítás.De hétköznap is rá kell takarítani , hogy minden rendben legyen.Pl.:fürdő tükör,csap tisztítás kb. 5 perc és rendben van hétvégéig.Ha szánsz rá kis időket nem havazol el,és rend van.Fontos:mindennek legyen helye,ha van hova elrakni pillanatok alatt megy. Vasalni valót nem érdeme gyűjtögetni,mert már akkor elmegy a kedved,ha ránézel a nagy halomra.A tervezés is hatásos.Van hogy hulla az ember,vagy fáj valami,akkor borul a tervezet.Két gyerek,két háziállat,kert mellett megmegy minden ,de csak szép sorjába! Nem egyszerre!Kitartást!

2016. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!