Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen panelben élni?

Milyen panelben élni?

Figyelt kérdés
Szeretnék panelbe költözni a feleségemmel és 2 gyermekemmel,de elképzelésem sincs,hogy milyen.Pozitív és negatív válaszoknak egyaránt örülnék.(most kertesben lakunk,de elegem van a ház körüli melóból,de a feleségem nem akar költözni)
2010. ápr. 6. 16:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Budapest melletti városban élünk (Pestról költöztünk ki). Egyik itteni panelos barátunk 57 nm-en él két ovis korú gyerekkel. Ahányszor csak hozzánk jönnek, sóhajtoznak, "irigykednek", hogy nekünk milyen jó, a gyerekek milyen jól érzik magukat a kertben, van diófánk, rajta madarak fészkelnek, gyönyöű rózsakertem van (ne gondold, hogy sok munka a gondozása), stb. Összehasonlítottuk a rezsinket: ők az 57 nm-en 14ezerrel fizetnek kevesebbet (ebbe beleszámoltuk az ő közös költségüket is, aminek nagy része ugyebár a rongálások javítására, összefestett, köpködött lépcsőházak, lifteket tatarozására, tönkretett zárak, stb. javítására megy), mint mi a jóval nagyobb családi házunkban.

Nekünk megéri a 14ezret havonta, hogy nem hallgatjuk napi 24 órában mások szerelmi életét, veszekedéseit, wc-használatát(!) és a szellőzőkön/lépcsőházon keresztül nem szagoljuk a négy emelettel feljebb/lejjebb rotyogó pörköltöt.

2010. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

xar

én panelben nevelkedtem, és rühellem, soha nem fogok panelban élni, legyen akármennyivel is kevesebb a munka, és rezsi.

nincs egy garázs, ahol bütykölhetek, nincs egy kert ahol lehet akármit ültetni, grillezni, stb...

felejtsd el az ötletedet, költözzetek egy kisebb udvarú családi házba, ha zavar a munka.

Panelbe meg megőrülsz a semmittevéstől, egyszerűen nem tudsz mit csinálni, első pár hónapban még élveznéd, de utána a fejedet vernéd a falba, hogy de hülye voltam...

Nem beszélve a gyerekekről, nekik is börtön volna, mint már előttem írták...

2010. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
nagyon rossz válaszadó leszek.fóbiás vagyok összedől szétesik leszakad már mint a panel. én inkább az utca mint ott.el kellett jönni az albérletből és mit add isten ott kaptunk egy 36 négyzetméteres kiadó lakást. rosszul voltam amikor beköltöztünk.mindig volt meleg víz ,jó nagy volt a szóba ,és mindig minden helységben meleg volt.a szomszéd is jó fej volt csak néha hangos.én nagyon szerettem ott lakni.most önkormányzati lakásban lakunk 3 emeletes nincs lift szörnyű de olcsóbb.én aki utáltam a panelt és betegesen féltem tőle vissza húz a szívem.
2010. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én panelben nőttem fel. Egyáltalán nem volt borzasztó. Sőt én csak jó emlékkel gondolok vissza rá. Persze gyerek voltam. Vagyis 23éves koromig ott éltem, tehát akkor már nem gyerek. Kisvárosban, szomszédokkal jó volt a viszony. Segítettünk egymásnak ahol tudtunk. Gyerekként jó volt a lakótelep, mert sok korunkbeli volt, így jókat bicikliztünk , játszottunk együtt. Jó kis bandák jöttek össze. Persze mivel kisváros, ne gondoljátok, hogy rossz bandák voltak. Na meg akkor 1980-as években teljesen más élet volt. :( Most kertes családiházban lakunk. Kicsi udvar, szinte az egész füves, csak kicsi virágágyás van. Imádom ezt is. Nincs vele gond, kiülhetek a teraszra , nagyon jó érzés. DE ha nincs más választásod nem annyira szörnyű a panel.
2010. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Elvetettem a panel dolgott.
2010. ápr. 18. 12:04
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
ha mindenképpen költözni akarsz, akkor max. 4 emeletes tömbbe menj, ahol van fűtésmérő! 10 emeletesbe ne menj! ott van lift, szemétledobó, sok lakó..., de a 4 emeletes sokkal barátságosabb!
2010. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Na beköltöztél panelba vagy nem? :)Egy egyedülálló emberkének(pláne idősebbnek) remek egy panel.De egy 1,5szobás(átlag panel)egy 2gyerekes családnak borzasztóan kicsi.Oké,oké el ne kezdjétek a zörgést meg a zajt,mert a szomszéd sikitozásátol nem lehet nyugodtan lenni családiba se!Én ilyen helyen élek családiba.A szülők meg egy barátságos panelba,sosincs zaj....Kicsi a rezsi.Ő fizet 17e én 40e fütésre.Nem mindegy.Én keresek minimált,neki 200e a nyugdija.ez se mindegy.Nincs gyerekem és nem is akarok!
2011. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én most költöztem panelból kertes házba. A fűtés költség a fele most, ami a panelban volt, pedig az egy 40nm-es, 8 emeleti lakás volt, műanyag ablakokkal 24 fokkal. Most 100nm-es házban, semmi szigetelés, a felét fizetem, 27 fok van télen, vegyes tüzelésű kazánnal. Számszerűsítve: Fűtés panelban havonta 35 ezer forint volt, most 20-25 ezerből megvan fával egy hónap.
2016. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!