Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Előny, hátrány?

Figyelt kérdés
Városban vennétek új lakást, vagy egy kicsi faluban építenétek házat?
2016. ápr. 21. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Városi lakás.


Jobb közlekedés,kocsi nélkül is.

Iskolák,óvodák.

Sport,szórakozás,művelődés.

Egészségügy is jobb,főleg ha van kórház.

Könnyebb bérbeadni.

2016. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor jó a falu, ha nincsenek kiskorúak és a munkahely is ott vagy közel van vagy nem is kell már dolgozni a megélhetésért. Arra is gondolj, hogy mennyire biztos a munkahelyed, könnyen lehet-e azon a környéken másikat találni . Egy esetleges továbbértékesítésnél a falusi házzal anyagilag csak bukni lehet.

üdv. Falusi

2016. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Építkezni semmiképp sem akarok.

Sok függ attól, hogy hol van ez a kis falu. Van hozzá közel nagyobb város, ahova járnátok dolgozni? Gyerekek iskolába?

Én városban lakom. Sok kisebb település van a környéken. Szinte mindenki ide jár dolgozni. Sok helyen nincs normális óvoda, iskola, így a gyerekeket is ide hozzák.

Ha vannak gyerekek és mindenképpen olyan helyre költöznék, ahol van a közelben óvoda, iskola, nem szeretném őket másik városba vinni naponta. És dolgozni sem mindig jó bejárni, pl. tél, csúszós utak. Meg ha sok időt vesz el a napi bejárás, az sem jó.

Szerintem falun annak jó, aki ott akar rendesen élni, pl. gazdálkodni.

2016. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, nagyon egyéni elethelyzet függő, hogy melyik a jobb. Mi fiatalok vagyunk, egy 2,5 éves fiunk van. Most költözünk vissza a szülőfalumba. Az okok, amiért így döntöttünk. Lakásban nem akarunk lakni, öt éve itt lakunk, gyűlöljük. Állandóan arra figyelni, hogy ne zavarjunk másokat, idegesít minket. De mások zaja is idegesít engem. Nekünk kell az udvar. Teljesen más kimenni az udvarra mint elmenni játszótérre. De csak olyan faluba költöznénk, ahol van óvoda és iskola is (nálunk van), és jó a tömegközlekedés és autóval is jól megközelíthető. Középiskolában pl én később indultam mint pár külvárosbn lakó osztálytársam, mert nekik óránként volt egy buszuk, nekem fél óránként vonatom, arra pedig öt percenként csatlakozás belvárosi busz, így én vonatoztam 10 percet, majd buszoztam ötöt, ők meg buszoztak fél órát, ráadásul vidékiként elég volt annyit mondani, hogy késett a vonat és nem volt balhé, ha késett az ember, de a városban lakóknak nem volt pardon. De most pl gyalog járok be dolgozni, majdnem fél óra séta, de az autót sajnálom ezért elővenni, ráadásul nem is fizetik, ha faluról járok be, akkor 20 perc alatt bent vagyok, és még ki is fizeti a munkahelyem a benzinpénzt teljesen. Emellett a faluban laknak a szüleim, rokonaim, sok segítséget kapunk, itt a városban a férjem családja van, de ők nem segítenek. Így pl ősztől nem tudnánk megoldani a fiunk ovibol való elhozatalát hétfőnként, mert akkor mindketten sokáig dolgozunk, de a szüleim el tudják hozni. De tény, hogy hátránya is van, pl ha egyszer el akarjuk adni a házunkat, sokkal kevesebbet fogunk kapni érte, mint amennyit ráköltöttünk, drágább az internet, tv előfizetés, kert is sok pénzt elvisz és így tovább.
2016. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Külvárost választanám, esetleg nagyobb város vonzáskörzetébe tartozó falut/kisvárost.


A közeli településekre a tömegközlekedés elég rendesen meg van oldva általában, kocsival pedig még könnyebb bejárni dolgozni/oktatási egységeket igénybe venni.


Lakásban nem szeretnék élni, családi házban nőttem fel, a leendő családom is abban képzelem el.


Világvégi kis faluba nem költöznék, de mint írtam város közvetlen környezetében levő faluba igen.

2016. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!