Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok fűtés kiegészíté...

Mit ajánlotok fűtés kiegészítésre?

Figyelt kérdés

17-18 fok van itthon, ami nekem iszonyatosan kevés. Főleg, ha valami olyat kell csinálni, ami közben nem lehet mozogni.

Gondoltam, veszek valamit, amivel tudok fűteni, akkor is, ha már/még nincs fűtés. Mit ajánlotok? Mobil klíma? Olajradiátor? Elektromos hősugárzó?


2016. máj. 17. 17:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A fő szempont, hogy mennyire csinál meleget.

Most van egy régi (kvarc?) hősugárzóm, az borzalmas. Ha szorosan melléülök, akkor melegíti azt az egy oldalamat, de egyébként a levegőt egyáltalán nem melegíti fel.

2016. máj. 17. 17:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Talán hősugárzó. A fűtésre is alkalmas mobil klíma drága, az olaj radiátor sokat fogyaszt
2016. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De az elektromos hősugárzó nem olyan, mint a kvarc?

Az ár egyébként másodlagos. A fő szempont, hogy valóban fűtsön. Hiába veszek meg valamit olcsón, ha nem lesz jó.

2016. máj. 17. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt:

[link]

Ez 3x400 wattos izzókból áll, lehet külön is működtetni őket, de egyszerre ugye 1200 watt, télen a leghidegebb időkben is amikor rossz volt a fűtés ez ment a kb 16 négyzetméteres szobában és bőven elég volt.

2016. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyesmi van :) Nekem egyáltalán nem jó.
2016. máj. 17. 18:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor nézzél egy normál ventillátoros hősugárzót. . [link]
2016. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Megoldás lehet még a "siesta"-kályha is. Régebben, amikor olyan helyen volt üzlethelyiségem, nekem bevált kiegészítő fűtésre. És még gazdaságosnak is lehetett nevezni. Arra ugyan nem emlékszem már, hogy egy gázpalackkal pontosan mennyit tudtam fűteni, de azt tudom, hogy nem járt aránytalan kiadással az üzemeltetése.
2016. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha az át nem számít, akkor a fűtés képes légkondi (az nyáron is jó, a fogyasztása is kisebb, mint az olajradiátornak)
2016. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A légkondi szerintem is tuti, de ha csak kiegészítő fűtést akarnék kivételesen hideg májusokra, akkor vennék egy olcsó elektromos fűtőegységet és kész. A belső elektromos fűtőegységeknek 100%-os a hatékonysága, tökmindegy, milyen fajta, a klíma ott csal, hogy az a külső levegőt is használja, ezért tud jóval 100% fölé menni.


Érzésben más, hogy ránk sugároz-e a fűtőegység (van egy halogén fűtőm, az még világít is, ami még inkább az az érzést keltheti az emberben, hogy meleget kap, néha az ilyen dolgok is számítanak) vagy sem, de 1 kWh ugyanannyit melegít a szobán mindnél, hacsak el nem hagyja a házat egy része (ha a világító egységem tükör által vagy közvetlenül egy csomó fotont kiküld az ablakon, akkor kevésbé melegít bent, bár hogy ez hány százalékos veszteség lehet, arról fogalmam sincs).


De ha csak kicsit és nagyon olcsón fel akarnám melegíteni magam egy hűvös szobában, akkor melegítőpárnát alkalmaznék, pár watt, de közel a testhes és képes átmelegíteni, ha a szoba nem nagyon hideg eleve.

2016. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Klímát nem akarok semmiképp.

Esetleg mobil klímát. Az tudom vinni egyik helyiségből a másikba és nem kell fúrni semmit sem, nem kell beszerelni. Bár az ára annak a leghúzósabb. De legalább hűteni is lehet vele, ha egyszer végre nyár lesz és meleg :)

Olajradiátorról hallottam eddig, hogy az tényleg olyan, mint a fűtés, csak nagyon sokat fogyaszt. De gondolom, azért, mert tényleg meleget csinál. Valaki használja? Mennyit dob a villanyszámlán?

Melegítő párna nem jó. Nem az ágyban fázom, alvás közben. Hanem pl. olyan munkát végzek, ami közben nem lehet mozogni, pl. órákig kell a gép előtt ülni.

Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek!

2016. máj. 18. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!