Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan spóroltok a mindenna...

Ti hogyan spóroltok a mindennapokban?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 13:44
 1/9 anonim válasza:
29%
Attól függ ki milyen sportot csinál én például minden nap lemegyek edzeni vagy futni egyet ajánlom figyelmedbe!
2016. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Mi írjuk egy excel táblázatba az összes havi kiadást, és akkor hó végén látjuk, hogy mire mennyit költöttünk, hol lehet meghúzni kicsit a dolgot. Ez mindenkinek más. Mindenféle termékből igyekszünk akkor venni (akár többet is, előre), amikor az le van értékelve. Ilyen pl. a fogkrém. Mivel a fogorvos bazi drága, inkább jó fogkrémmel mosunk fogat (Paradontax, Elmex). Normál áron a P. 1200 Ft, de Pennyben meg egyéb normális helyeken is néha leértékelig 8-900-ra. De ez csak egy dolog. Fölöslegesen soha nem megy tv pl, gyümölcsből is azt esszük, ami épp le van értékelve (de persze azért normálisan néz ki), ha a hónapban már sokat költöttünk, nem veszünk joghurtot, sajtot, chipset. Tusfürdőt, folyékony szappant stb. nem márkásat veszünk, hanem a Rossman Isana dolgait, mert teljesen jó minőségűek, és tök olcsók. (Néha még le is értékelik, 190 Ft flakonját, és ha van 10%-os kuponod, akkor még olcsóbb minden). Az autót csak indokolt esetben használjuk, munkába, suliba bkv-zunk, olyan ruhát, amit könnyű találni méretben jót (felsők pl.) turiban veszünk, egyéb ruhát leárazáskor. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :) Ilyesmikre gondoltál, vagy ezek túl alapvetőek?
2016. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Egyedül élek.


Befizetem a számlákat fizetéskor(vagy félreteszem arra ami még nem jött meg)


Kajapénzt úgy oldottam meg, hogy napi 1000ft hetente, magyarul ha valamelyik nap megoldom 500ft-ból akkor pl másnap lehet dőzsölni 1500ftból


Led izzó van mindenhol, az órákat és a hűtőt leszámítva automatikusan lekapcsolja az áramot a ház mikor alszok vagy dolgozok, így nincs standby, meg egyéb felesleges(router pl) fogyasztás


Pohárral mosok fogat, nem folyóvízzel, nincs kádam így nem fürdök csak zuhanyzok, finom a csapvíz így nem kell palackosat venni

2016. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem veszek fel kölcsönt, nem használok hitelkártyát.

Csak készpénzben fizetek. (Nevetséges, de hasznos. Kutatások bizonyították, hogy aki kártyával fizet többet költ.)

Nem dohányzom, piálok, stb.

Állandó párkapcsolatom van, nem váltogatom a nőket.

Nem a termék árát nézem, hanem alatta az egy egységre (liter, kg, stb.) vetített árat.

2016. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 petikoma2 válasza:
100%
én lemondtam a cigiről 3 éve vettem egy 2002 es ford mondeót ,a lányomnak egy Daewoo Matizt csupán a félre tett cigiárakból
2016. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Üzletek között nagyon nagy különbségek vannak, ugyanazt a terméket más-más üzletben más áron lehet kapni, ott veszem meg, ahol olcsóbb.

Sokmindent kiárusításon veszek, ruhákból kifutó darabokat veszek a negyedéért az eredeti árnak.

2016. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Kevesebbet költök mint amennyit keresek.
2016. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem spórolok, jól keresek.
2016. okt. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%

A legtöbbet vásárlásnál. Ha az ember tudatos vásárló, sokat lehet spórolni.

Mint ahogy írta is valaki, én is mindig mindenhol készpénzzel fizetek, számlámon csak addig van pénz, amíg fizu után el nem megyek az automatához és le nem veszem az összeset.

A lusta emberek szokása, hogy bemennek pl. egy Tescoba, és ott vesznek meg mindent, mert hogy "itt minden egy helyen van". Ráadásul sokan azt ami szemmagasságban, meg a sorok végén van kirakva nagy akciós táblákkal, pedig köztudott, hogy átverés, benn a sorban találsz olcsóbbat is ugyanolyan (ha nem jobb) minőségű terméket.

Nekem megvannak a környéken a bevált helyeim, ahová járok. Pl van egy eurós bolt, ahol márkás tusfürdők, mosószerek olcsóbbak, mint máshol. Ott azt veszem meg. A hentesnél olcsóbb és finomabb a hús, azt mindig onnan hozom. A piacon a zöldségeket veszem stb. Igen, nyilván több idő, meg többet kell mászkálni, mintha csak bemennék egy hipermarketbe, de jelentős összegeket takarítok meg havi szinten.

Otthon igyekszünk kerülni a pazarlást, figyelünk arra, hogy ne maradjon égve a villany, ne csöpögjön a csap. A maradékokat nem dobjuk ki, úgy ahogy a rizs, vagy tészta főzővizét, használt olajat sem öntjük ki, hanem mehet bele a kutyák és macskák kajájába.

Nem cigizünk, alkoholt is csak ritkán iszunk.


Viszont a minőségre nagyon kényes vagyok, semmit nem veszek meg, ami olcsó, de viszont silány, igaz ez ételre, ruhára, kozmetikumra is. A középkategória alá nem adom, azért van egy szint.


Egy ma történt egészen konkrét példával: hazafelé bementem egy Rossmann-ba pár dologért. Akartam venni tusfürdőt is, Dove-ot szoktunk használni, 699 ft volt egy doboz. Ezt sokalltam érte, de mégsem akartam az Isana nevű borzalmat megvenni 300-ért, inkább elsétáltam a pár 100 méterrel odébb lévő eurósba, ahol ugyanazt a Dove tusfürdőt megvettem 520 ft-ért. Sokan nem így csinálják, hanem ha már ott vannak, vagy ugyanazt megveszik drágábban, vagy vesznek rossz minőségűt. Ezeket kerüli el egy tudatos vásárló.

2016. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!