Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyóra szekrényt lezárhatom?

Villanyóra szekrényt lezárhatom?

Figyelt kérdés

Egy társasházban található saját tulajdoni lakásomban élek.

Az emeleten még három lakás található.

Az én lakásomba egyik rokonom olyan embereket hozott akiknek nincs joguk ott lenni, de én nem rakhatom ki őket, mert az önbíráskodás, kiskorú veszélyeztetése, ha elcsattan egy pofon akkor büntetőeljárás stb.

A magyar jogszabályok védik ezeket az embereket, és csak bírósági úton lehet őket kirakni, na de hogy addig se éljenek itt kényelmesen, vagy motiváljam őket az elköltözésre, arra gondoltam, hogy amikor én nem vagyok itthon, pl. mikor elmegyek dolgozni, akkor kint a folyosón kinyomom a villanyórát, és lelakatolom a villanyóra szekrényt, majd mikor hazajövök leszedem a lakatot, visszanyomom a villanyórát.

Na de ezt megtehetem? Mondjuk úgy, hogy természetesen az emeleten található másik három lakás tulajdonosának adok kulcsot a lakathoz!

Persze tudom, hogy így a hűtőszekrényt nem érdemes használnom, és ha hazajövök és visszanyomom az órát akkor újra lesz áram, de nyilván kikötném a konnektorokat azokban a helyiségekben amelyben ezek az emberek tartózkodnak! pl. így nem tudják majd tölteni a mobiljukat, se laptopot huzamosabb ideig használni, se tv-ét nézni.

Vagy nem zárhatom le a villanyóra szekrényt, egyszerűen csak kössem ki az összes konnektort a lakásban?



2016. aug. 11. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Tied a lakás? Te neveden van az óra? Ha igen, minden további nélküül megteheted.
2016. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen az én tulajdonomban van a lakás, és a villanyszámla is az én nevemre jön. Akkor ezek szerint ez így elegendő , ha adok kulcsot az emeleten lakóknak hozzá. :)

Köszönöm! :)

2016. aug. 11. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Haszonélvezetük van?

Szerintem nyílászáró cserét kell elkezdeni az általad nem lakott szobákban.

Ez azzal kezdődik, hogy leakasztod az ablakszárnyakat.

De arra senki nem kötelezhet, hogy be is fejezd!

2016. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben a vill,órád külön szekrényben van,azt le szabad zárni.A számláló egységet azonban láthatóvá kell tenni .

A gyári vill,óra szekrények is ilyenek már .

2016. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És szerinted mennyi ideig tart leverni egy lakatot?

Max 1 perc, ha bénák.

2016. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!