Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csendháboritás van vagy...

Csendháboritás van vagy nincs? Van még erre valamilyen törvény vagy valami?

Figyelt kérdés

Az alatunk lakó szomszédnéni idős,beteg... gondolom nagyothall és azért nézi a tv-t nagyon hangosan ,de mindenek van határa este 10 után már én is elaludnék de lehetetlan mert hallom hogy ő mit néz a tv-ben. Nekem meg muszáyl pihenem mert 10 hónapos babám reggel kel.

Mit tehetnék ellene? próbáltam hogy beszélek vele, már kopogtam hozzá,de nem nyit ajtót.Mit tegyek?

tégla házban lakunk


2010. ápr. 19. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, ki kell hívni a rendőrséget. Azok majd jól megmérik nálad a zajszintet, és közlik, hogy ez nem csendháborítás, nem éri el a hangszint a határértéket, és javasolnak majd füldugót vagy altatót..


Nyomd le a villanyóráját. Csak nehogy a lélegeztetőgépe is megálljon emiatt!

2010. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem akarom én szegény nénit bántani néze csak a tévét de este 10után már halkaban...............

Multkor hajnali fél3-ig nézte a drága aztán utána ő ráér pihengetni egésznap

2010. ápr. 19. 10:43
 3/12 A kérdező kommentje:
Tegnap éjjel természetfilmetnézet a drága...
2010. ápr. 19. 10:48
 4/12 anonim ***** válasza:
voltál e nála beszélgetni ezzel kapcs?
2010. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk azért kijött többször is a rendőrség, mert az 1 éves gyerekem merészelt négykézláb mászni a padlószőnyegen.

A tisztelt lakótárs pedig rendszeresen feljelentett ezért.

És csak jöttek, jöttek a rendőrök, karácsonykor is. Délelőtt és délután. Még meg is fenyegettek. Mégsem lett semmi következménye.

Nem tudom, összefügg ez azzal, hogy nem a nap barnította le őket?

Mi mindenesetre jobbnak láttuk költözni..


Nálatok az lesz a revans, még ugrálhat is a gyerek, úgysem hallja a mama.

2010. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
' mármint nem a rendőrök fenyegettek, hanem említett jószomszéd.
2010. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Este tiz után már csenháboritásnak számit és hivhatod a rendörséget megméri a zajszintet és ha maagas akkor tesznek valamit de ha a megengedett zajszint alatt van akkor csak te tehetsz valamit.
2010. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csendháborítás (218/1999. Korm.r.)


6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,


harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.


(Nincs már meghatározott időpont, a nap bármely szakában szabálysértés, nem csak este 10.00 után.)

2010. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

sovány vigasz, és kicsit morbid is, de ha az a néni olyan idős és beteg, akkor hamarosan feldobja a pacskert.

aztán majd jön a 20onéves fiatal házaspár, megveszik a lakást, és minden szombaton bulit csinálnak.


nekem bolond a szomszédnénim, és direkt kelti a zajokat, mert azt hiszi, h az alatta lakó üldözi őt, és meg akarja ölni. mindenféle kényszerképzeteket gyárt, és még csak beszélni sem lehet vele. na, erre próbáld meg kihívni a zsekákat.

ja, és ez még semmi. a ZP környékén lakom. a ház előtt van néhány pad. van még kérdésed? :)

2010. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a rendőrség nem fog méricskélni, az az önkormányzat hatósági osztálya. ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni, a villanyóra célravezető+ plusz egy cetli hogy a tv miatt van. előbb utóbb csak megérti...
2010. ápr. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!