Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaptam egy értesítőt a vízműve...

Kaptam egy értesítőt a vízművektől, hogy a mellékvízmérőm hitelessége lejár idén, és hogy cseréltessem vagy hitelesíttessem, mikor indokolt valóban cserélni?

Figyelt kérdés

Ha hitelesíttetni elegendő, akkor kit kereshetek, azt is ugyanazok végzik, mint a cserét? Ez ugyanis nem szerepelt a tájékoztató levélben. Honnan tudom, hogy az én vízmérőm milyen típus? Ez szerepel rajta valahol? Esetleg a vízművek tudja?

Én idén költöztem ebbe a lakásba, szóval még nem tartózkodtam itt, amikor a mérőt beszerelték. Ha nem muszáj, nem cseréltetném most, mivel a vásárlás és a felújítás is nagyobb kiadás volt az elmúlt évben.


2016. aug. 13. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A hitelesítés úgy működik, hogy leszerelik, elküldik egy laborba, ott pár hét alatt kimérik, fizetsz nekik mint a katontatiszt, aztán visszaszerelik.

Persze addig nincs víz.

Jobba jársz a cserével.

2016. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:
Cseréltesd. Kb 5 perc munka, ha nincs bonyodalom. A papírmunka több mint a szerelés. Csak bizonyos cégek végezhetik, ezek fent vannak a Vízművek weblapján. Felhívod az egyiket, időpontot egyeztetsz velük, kijönnek, megcsinálják és kész. Kb tíz rugó lesz, ha csak egy mérő van.
2016. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
Ja, 8 évente kell, de az éven belül mindegy, hogy mikor. Tehát ha 2016-ban kell, akkor mindegy hogy januárban vagy decemberben csinálod. Csak az év végén nem biztos, hogy lesz rá kapacitásuk, mert gondolom, mindenki akkorra fogja hagyni jó szokás szerint :)
2016. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsit több lesz az, mint 10 rugó. Nekem is idén kell cseréltetni, ami miatt 16 ezret kell előre fizetni a társasház számlájára, aztán majd cserekor a helyszínen a szerelőnek 2.500-at. Szóval ennyit a rezsicsökkentésről.
2016. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Panel lakásban élek. A szüleimnek eddig csak hitelesíttetés volt, szintén panelben, de nem szünetelt a víz, legalábbis ilyenre nem emlékszem.
2016. aug. 13. 21:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálam 4 mérő van, hát, tanácstalan vagyok.
2016. aug. 13. 21:28
 7/8 kovpet ***** válasza:

[link]


google első találata.

2016. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az árakat tudom.
2016. aug. 13. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!