Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet elköltö...

Hány éves kortól lehet elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Szeretek itthon is lenni (ha anya folyamatos ordibálását nem vesszük figyelembe..), de ki szeretném dekorálni a szobámat (tesóm is velem egy szobában van sajnos..) meg egy kicsit más bútorokat is tenj bele, és a fehér fal sem tetszik. A falamkn van néhány poszter, de ennyi az egész, mert apa még a parafatáblámat sem volt hajlandó felfúrni a falra, oda kellett az asztalomra állítani. A szoba átfestése szóba sem jöhet... Nagyon szeretek diy dolgokat csinálni, de nagyon korlátozva vagyok.. A tesómat is utálom mert teljesen elviselhetetlen, plusz az ágya a fél szobát elfoglalja, alig férek el. Már nagyon el szeretnék költözni, nem csak ezek miatt. Nagyon nagy helyhiány van, hiába takarítom ki a szobám, a tesóm folyton újratermeli a rendetlenséget, a könyveit mindig ledobálja a földre.. Anya is minden létező dologért ordibál és semmi sem jó neki. Már nagyon el szeretnék itthonról költözni... Mikortól lehet? Most 12 éves vagyok.

És légyszi ne gyertek azzal, hogy "mennyire nem jó nekem semmi és telhetetlen vagyok"...


2016. okt. 14. 18:35
 1/7 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibák miatt bocsi, telóról írtam és siettem
2016. okt. 14. 18:36
 2/7 anonim válasza:
100%

Figyelj, 12 évesen még ne akarj elköltözni sehova.

Lehetnek igényeid, ezzel nincs is semmi probléma, de ha külön költözöl magadnak kell ellátnod egy egész háztartást, és nem csak a szobád díszígettése lesz a legnagyobb problémád. Plusz saját bevételed sincs gondolom, mert sulizol.

De a kérdésre válaszolva 18 éves kortól lehet elköltözni.:D

2016. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagykorú leszel.
2016. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

18 éves kortól lehet elköltözni.

Egyébként teljesen meg tudom érteni, mennyire bosszantó, ha nincs az embernek saját szobája. Én ma lettem 17 éves, és már nagyon várom, hogy érettségi után elmehessek innen. Öcsémmel (14) vagyok egy szobában, és tényleg nehéz néha elviselni, főleg, hogy évek óta utáljuk egymást, és semmiben sem tudunk megegyezni. Miatta nem tudok aludni eleget, mert hajnalig gépezik, folyamatosan fáradt vagyok, és tanulni sem hagy nagyon.

2016. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 18 éves koromig nem volt saját szobám, mert kétszobás lakásban négyen laktunk, nekem a nagyival kellett egy szobában lenni. Szegény nagyi, én voltam mellette, amikor haldoklott. Azt a szobát festették ki a szüleim és lecseréltük a bútort is. A bátyám sokkal idősebb volt (én akkor születtem, amikor ő már elment otthonról).
2016. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha a szüleid beleegyeznek, lakhatnál nagyszülőknél is, persze akkor, ha van ott hely.
2016. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

16 éves kortól lehet kérvényezni a nagykorúsítást, és akkor elköltözhetnél, viszont azt ilyen piti (már bocsi, de tényleg az) dolgok miatt nem adják meg, csak ha pl. szülsz egy gyereket és össze akarsz házasodni a pasiddal...

Szóval a te esetedben 18 évesen lehet elköltözni.

Ha ennyire nem jó neked otthon, akkor majd válassz olyan középsulit, ami messze van tőletek, hogy kollégiumban lakhass.

2016. okt. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!