Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem tudom felfűteni a...

Miért nem tudom felfűteni a cserépkályhámat?

Figyelt kérdés
Nyáron építette egy olyan szakember,aki több mint 30 éve van a szakmában,tehát nem gondolnám,hogy a cserépkályhával lenne gond.Én a kémény hibájára gondolok.100mm-es saválló bélése van,mert korábban gáz konvektor volt rákötve.Azt mondta a szaki,hogy megfelel a cserépkályhához,de én úgy vettem észre,mintha túl nagy lenne a huzata és kiviszi a meleget.Lehetséges ez?A kályhának csak az egyik fele melegszik fel,de az sem eléggé.A másik fele alig egy nagyon kicsit langyos.Mi lehet a probléma?
2016. okt. 17. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy kép esetleg jó lenne, de egy cserépkályhánál többféle módon lehet szabályozni a huzatot. A jó kémény-huzatnak örülni kell :-)

Mivel tüzelsz? Fával, vagy szénnel vegyesen?

Amikor már csak parázs van, időben lezárod?

2016. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vegyes száraz fával tüzelek csak.Úgy gyújtok be ahogy a szaki elmagyarázta.Egy egész nagy vödör vékony fát bepakolok amolyan kesze-kuszán és elé a vékony és vastag gyújtóst és papírral meggyújtom és egy ujjnyira nyitva hagyom a hamuzó ajtót.Könnyen be is gyullad,szépen le is ég 1 jó óra alatt,de jóformán csak a tűzteret forrósítja fel.A kéményen csak úgy öklik kifelé a füst,mintha ventilátor hajtaná kifelé:)Talán nem kéne végig nyitva hagynom az alsó ajtót?Zárjam be amikor ég rendesen az egész máglya?
2016. okt. 17. 15:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzá írni,hogy amint elalszik a tűz és csak parázs van,lezártam teljesen.
2016. okt. 17. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre mondta nagyanyám, hogy az utcát fűtöd... Igen, ha már jól ég a fa, fokozatosan lehet lefojtani (alsó szellőző fokozatos szűkítése). Akkor benn marad a meleg. A kéménynek csak begyújtáskor szabad nagyon füstölni, utána alig. Másrészt ha nagyon füstöl, lehet hogy vizes a fa. Az nem melegít. Tárolj benn minél többet és tavasszal vedd meg a jövő télre valót.
2016. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy jól gondoltam:)Holnap megpróbálom úgy,hogy fokozatosan csökkentem az alsó ajtón a rést.A fám sajnos nem valami jó minőségű.Vegyes és kb. 30%-a puha fa.Amennyire tudom,azt kiválogatom gyújtósnak.Amúgy elvileg száraz,másfél éve van esőtől védett helyen.Köszönöm a segítséget!
2016. okt. 17. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy vizes a fa, vagy még rosszabb a helyzet: a puhafa nem ad semmi meleget, csak parázslik. Nyírfával jártunk így régebben
2016. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt megpróbáltam úgy,hogy fokozatosan csökkentettem az alsó ajtón a nyílást és most is az a helyzet,nem melegszik fel a bal oldala.A fám száraz,szépen ég.A puha fából csak 1-2 darabot teszek bele.Csak gyújtósnak használom inkább.Szerintem mégis a kályhával lesz a baj.Talán nem jól lett kialakítva a bal oldalán a füstjárat??
2016. okt. 18. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!