Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelbe költöztem, szárad az...

Panelbe költöztem, szárad az összes növényem. Megoldást tudnátok?

Figyelt kérdés
Mindig is sok szép szobanövényem volt. De panelbe kellett költöznöm nyáron. 3 hete mindegyik levele sárgul-yukka pálmák,nagy zöld levelesek,egyeb palmak-
2016. nov. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a panel száraz levegőjének szokás tulajdonítani. Persze ez csak akkor lenne igazolható, ha állnának rendelkezésre páratartalom adatok a régi lakásban meg a panelben. Nem ártana alaposabban megnézni a leveleket, hogy nincs-e valamilyen apró rovarkártevő, ami szintén a szárazabb levegőn szokott elterjedni.
2016. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagyobb növények nem jól bírják a költözést. Egy 2m-es fikusz is simán le tudja dobni az összes levelét, ha átviszed másik szobába. Forgatásra is igaz.

Tartsd nedvesen a földet (panelban sokat kell öntözni, többnyire száraz a levegő, és melegebb is van, mint máshol) és várj. Panelben világos van, ha az előző helyen jó volt, biztos itt is kap elég fenyt

2016. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor az én virágaim is ezért akarnak tönkre menni pedig mi párologtatunk a lakásba, de valami mégse oké velük.
2016. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Próbálom tápoldatozni is. Nagyon sajnálom őket,sok éve megvannak
2016. nov. 22. 00:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy panel vagy családi ház. A központi fűtéses panel és családi ház is alapból nem száraz levegőjű. Ha jó az ablakok szigetelése, ott inkább a túl magas páratartalom a probléma (nem a növényeknek, hanem az embereknek). A fürdés, szárítás, főzés, emberi légzés által a levegőbe juttatott víz nem tudja elhagyni a lakást, ha nincs egy kis huzat vagy más állandó szellőzés.

Ahol egyedi a fűtés, vagy "túl jó" a szellőzés, ott lehet gond a túl száraz levegő.


Ha nincs páramérőd, próbálj kölcsönkérni valakitől (vagy 2 E-ért már venni is lehet), akkor megtudod, ez lehet-e a gond.

Vagy esetleg a növényeid megfáztak a költözésnél, vagy túl sötét a helyük, vagy agyonöntözted-agyontápoztad. (Ezeket ugye mi nem tudhatjuk.)

2016. nov. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szoktak a növények kimenni (sárgulni) amikor a nagyi is nálunk van 3-4 hétig, és a heti egyszeri általam végzett locsolást a nagyika kiegészíti még 2-3 stikában végzett öntözéssel, hogy szegényeknek olyan száraz volt a földjének a teteje. Persze mindezt csak utólag tudom kiszedni belőle, mikor már kirothasztotta őket a túlöntözéssel.
2016. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És a napfény-viszonyok milyenek a régi lakásoz képest?
2016. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!