Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik, hogy amikor nem ég a...

Létezik, hogy amikor nem ég a tűz a kályhában lehűti a lakást?

Figyelt kérdés
Arra gyanítok, hogy amikor kialszik a tűz a kályhában, kihúzza a meleget. Este 8kor 26 fok volt. Éjfélkor meg arra ébredtünk, hogy majd megfagyunk lement 14re. Ez egy könnyűszerkezetes ház. Be is van dryvitozva. Míg nem volt kályha a padló alá épített infra fűtést használtuk, akkor nem volt ilyen drasztikus a kihülés gyorsasága. :/
2016. dec. 9. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Létezik, be kell csukni a kályha ajtaját!
2016. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
NEM a kályha hűti le a lakást, hanem az, hogy nincs fűtés! Csak a cserépkályha tartja a meleget, akkor is, ha már nem raksz rá.
2016. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik bizony!

Nekem minden helyiségben cserépkályha van(4).

Ha a tisztelt kamasz lányom "elfelejti" becsukni az alsó(hamuzó) ajtót a szobájában lévő kályhán,reggelre a szokásosnál 4~5 fokkal alacsonyabb lesz a hőmérséklet,mint egyébként.

2016. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Este 8kor 26 fok volt. Éjfélkor meg arra ébredtünk, hogy majd megfagyunk lement 14re."


Ez tipikusan jellemző a könnyűszerkezetes házakra. Nincsenek több tonnás falazatok, nincsen hőtároló tömeg. Egy téglaházat több óra felfűteni, mivel a falakat is fel kell melegíteni. Csak ezután lesz kellemes meleg. De utána ezek a felmelegedett falak sokkal tovább tartják a hőt.

Egy könnyűszerkezetes ház belső légterét nagyon könnyű felfűteni, mert itt nincsenek súlyos falak, amit nehéz felmelegíteni. Ezzel együtt nincsen hő eltárolva a falakban, nincs hőtároló tömeg. Csak addig van meleg, amíg fütesz.

A kályhával való fűtés során a padozat nem melegszik fel annyira, mintha az alatta lévő infra fűtést használnád. A padozat hőtároló tömeg nálad. Ha kikapcsolod az infrafűtést, a padozat tömegében eltárolt meleg még egy ideig nem hagyja hirtelen kihűlni a lakást.


A kályhánál a tűz leégése után az ajtókat le kell zárni, és ha van a kéménynél huzatszabályozó, azt is el kell zárni. A tűz leégése, a parázslás megszűnése után már nincs szükség levegőre. De a meleg kályha még fenntartja a kéményben a kürtőhatást, és húzza ki a meleg levegőt a lakásból. [Sőt, ha kint fagy van, a házban meg 15-20 fok, akkor nyitott kályhaajtók mellett még ez a hőmérséklet különbség is képes fenntartani a kürtőhatást - viszi ki a kéményen a meleget a lakásból.]


De nálad a gyors kihűlést döntően a könnyűszerkezetes kivitel, a falazatok hőtároló tömegének a hiánya okozza.

2016. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anno nézegettem én is a könnyűszerkezetes házakat vásárlás céljából. Én ilyet tettem volna bele ha úgy alakul (fent leírtak miatt):

[link]

2016. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs a könnyűszerkezetes házakkal, de azt tudom, hogy ha jók, akkor jól szigetelnek. Úgyhogy a fent írtak elképzelhetetlenek. Ilyen durva nekünk egy olyan házban volt, ahol az egyrétegű nyílászárókon rések voltak...

Szellőztetéssel kihűl egy könnyűszerkezetes ház, de hamar felmelegszik s azt ennél azért jobban tartja...


De valóban, a nagy hőtároló tömeg és a jó hőszigetelés a tuti. Ha egy ilyen házban nem fűt az ember fél napig, max. esik a hőmérséklet fél-1 fokot, nagy kaland.


A fő kérdésre pont nem tudok válaszolni, bocs. De nekem elég rossz háznak tűnik ez. Én is néztem könnyűszerkezetest anno, akkor már tudtam, milyennek kell lennie a falvastagságnak, nos, ott volt vagy a fele... Jöttünk ész nélkül, bár amúgyis jó, hogy nem könnyűszerkezetes házat választottunk, de elég kétségbeesettek voltunk, nehéz volt.

2016. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kielégítő válaszaokat, azt hiszem azzal lesz a gond, hogy a kályha hamutároló ajtaja nem zár rendesen, ott huzatolhat ki a meleg, valamint nincs a füstcsőben pillangószelep sem. Míg nem volt berakva a kányha nem volt ekkora mértékű a lehülés. Egy 30négyzetméteres házikóról van szó.
2016. dec. 10. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha semmi más nincs otthon,egy a hamuajtó vájatába passzoló kenderkötél is jó...tojásfehérjével beragasztva.
2016. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!