Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Betörhetnek a lakásomba akkor...

Betörhetnek a lakásomba akkor is, ha elég magasan lakom?

Figyelt kérdés

Zuglóban lakom egy 10 emeletes panel hetedik emeletén.

EZ a tipikus dán panel, szóval szárnyak vannak, a lakások egymással szemben. Épp ezek miatt gondolom azt, hogy a betörők nem kockáztatnak meg ilyesmit, illetve ha nem tudják, hogy nagy értékek vannak nálam, akkor pláne nem.

A folyosó is zárható, illetve Hi-Sec ajtóm van, ami állítólag elég profi és nehéz feltörni (16 ponton záródó).

Szerintetek elég kicsi az esély, hogy betörhetnek bármikor is? Nyugtassatok meg. :)


2016. dec. 30. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esélye igen, de bárhova be lehet törni. Ezerszer komolyabb helyekre is.
2016. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Hi-sec ajtó csak annyira profi, hogy a gyári lambéria vagy pozdorja ajtónál azért erősebb.

Nálunk 1-2 kivétellel mindenhova Hi-Sec lett berakva, szóval én egyel fölé lőttem és rakattam egy Nívó-t.

A lényeg, hogy a te ajtód durvább legyen, mint a szomszédoké.

Ja és ne felejtsd el bezárni mikor otthon vagy, mert egyre több a besurranó féreg.

Meg ne mutogasd idegeneknek a 70" OLED TV-t meg 3 apple laptopot, családi aranyat, sok készpénzt otthon. Ha célzottan mennek tök mindegy milyen ajtód van.

2016. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha be akarnak törni , a 7. emeletre oda még szivesebben teszik mert kevesen zavarják őket. Nincs kizáró ok.
2016. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. És hogyan tudom minimalizálni az esélyeket? Hogyan szúrják ki a lakásokat, stb.? Ha nem mutogatom az értékeimet idegeneknek (mert miért is tenném), csak barátok, haverok jönnek hozzám, akkor gondolom kevesebb az esély. Egyébként nincs se apple laptopom, se ékszereim. :D

A rovarirtó szokott jönni negyedévente, de az csak nem adja le a drótot...:$

2016. dec. 30. 11:02
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Akik betörésből élnek, leginkább tippekre mennek, néha segítségük is van: pl. aljaséletű harmadik szomszéd, aki véletlenül az esemény napján nyitva hagyja a folyosórácsot, kocsmatöltelék lépcsőház takarító, aki kifigyeli, mikor mégy el otthonról, stb. Ha ért hozzá, kinyitja a biztonsági zárakat is, mert előnye van az alkalmi betörővel szemben: az idő, és a körülmények.


Az alkalmi gengsztereket szorítja az idő, ezért nem nagyon mennek a felső emeletekre, mert nehéz a menekülés, ha lebuknának. Inkább az alsó szinten körülnéznek v.milyen indokkal, pl. ágynemű, zokni eladással, és ha sokadik csengetésre se jön ki senki a lakásból, felfeszítik, berúgják, és amit látnak, visznek.


Szvsz olyan ajtó kell, amit nem lehet berúgni. Ha nem villogsz-aranyak, újautó, stb.- a lakók előtt, akkor minimális az esély, hogy egy profi meglátogasson.

2016. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Néha muszáj beengedni ezt-azt, pl vízóraleolvasót, szerelőt, de mindig csak oda, ahol dolga van. A többi ajtót csukd be, az értékeket pakold el.

De ha valaki csak úgy bekopog, és árul valamit azt küldd el úgy, hogy ne legyen kedve visszajönni.

Rovarirtást pl. sosem értettem.

A csótányt nem kell beengedni, akkor nem lesz. Ha nincs fél centis rés a bejárati ajtó mellett, akkor csak a strang aknában és a szellőzőkben tudnak közlekedni.

Szellőzőre hálós rácsot raksz, WC hátfalat meg csőkivezetéseket meg ki kell tömíteni résmentesen.

Ezen kívül nem árt még a szúnyogháló minden ablakra, ha szereted a friss levegőt :)

2016. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemrég felhívott egy rokonom, hogy úgy tudja, nálunk van beépített biztonsági rendszer, persze nem mi építtettük be, úgy vettük. Nálunk a régi pesti bérház négy lakásába is betörtek 4, 5 emeleteken, fényes nappal és féltek. Megbeszéltem a securitys céggel, amelyik a mienket is őrzi, másnap felmérték, egy hét alatt készen is volt, csak a kóddal voltak eleinte dolgok, mert beszaladt a kisgyerek és riasztás történt. Neked is ezt ajánlanám, építtesd be, a bejárati ajtóba is beleszerelik. Soha többé nem kell tartanod a betörőktől. Nem vág senkit földhöz a beszerelés egyszeri költsége, illetve a havi 4-5 ezer forint (ennyi a távfelügyelet díja).
2016. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!