Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zanussi gáztűzhely sütőben...

Zanussi gáztűzhely sütőben tényleg felemelve kell hagyni azt a kis ajtót, ami nyitásakor lehet begyújtani a sütőt?

Figyelt kérdés
Bármennyi ideig is ég a sütő lángja, 4. fokozatnál magasabbra nem megy, a maximum 6. fokozat lenne. Most néztem a használati utasítást, ott azt írják, hogy azt a kis tetőt felemelve kell tartani.
2016. dec. 30. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is Zanussi van, bár lehet, hogy másik típus, de ez is hat fokozatú. Nem tudom mit ír a használati utasítás, de mi soha nem hagyjuk felnyitva azt az ajtócskát. Eszünkbe sem jutott volna soha.


Nehezen hiszem, hogy azért tervezték volna oda azt a kis ajtót, hogy a tűztérbe fröcsöghessen a kolbászzsír meg a pecsenyelé, és ott jól ráégjen. :) Szerintem pont azért van az a kis ajtócska, hogy azt a nyílást el lehessen fedni begyújtás után. Szerintem valamit félrefordíthattak a használati utasításban.


Mindenesetre nekünk soha semmi problémánk nem volt a sütővel.

2016. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, valóban előfordulhat, hogy fordítási/gépelési hiba. Szerelő 2x volt már tisztítani/állítani, de 0 eredménnyel járt. Kelt tészta teteje megég, alja tűrhető, közepe nyers/szalonnás. Linzer/omlós tészta inkább kiszárad, mint megsül. Hús/rakott ételeket legalsó rácson kezdem, kb. 1 óra múlva középre és még legalább fél óra.A gáz fűtőértékével lehet esetleg gond?
2016. dec. 30. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi úgy használjuk, hogy a legalsó helyre megy az a passzentos hőterelő lemez, a következőre a rács, amire az edény kerül, amiben sütünk.


A legnagyobb lángot csak a begyújtás után használjuk, hogy hamarabb átmelegedjen a sütő, de a maga a sütés az úgy a 3-as, 4-es fokozaton történik. Esetleg a 2-esen, újabban egy-két kajánál rászoktam arra, hogy inkább lassú tűzön, hosszabb ideig sütöm. Tehát ha nem működik a 6-os fokozatod, akkor amiatt még tudsz sütni, csak tovább tart az előmelegítés.


A gáz minősége biztos, hogy befolyásolja a dolgokat, de nálunk ez nem szokott problémás lenni. Sokat sütünk, a kenyeret a sütőben sütjük, és gyakran csinálunk rakott zöldségeket, egybe sült halakat, muffinokat. De tényleg nincs gondunk.


Szerintem hívj egy másik szerelőt, nézze meg ő is, de ha ő sem jut semmire, akkor nem tudom...

2016. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!